גלבר: "לא נאפשר להדיר את האופוזיציה מהוועדות. העתירה בדרך"

גלבר: "לא נאפשר להדיר את האופוזיציה מהוועדות. העתירה בדרך"

יו"ר האופוזיציה, עו"ד הלן גלבר: קיימה בביתה פגישת אופוזיציה בה לקחו חלק כל שבעת חברי האופוזיציה שהתייצבו בהרכב מלא. ההצהרה שיצאה מפי השבעה: "לא נאפשר לרה"ע להשתיק אותנו ולהדיר את האופוזיציה מהוועדות. העתירה בדרך"

ישיבת מועצת העיר הראשונה מן המניין היתה אמורה להתקיים ב-3.4, אך לסרי ביטל אותה במשאל טלפוני שדילג על חברי האופוזיציה. מדובר במהלך פסול שבא בהמשך למהלכים לא דמוקרטיים נוספים: העברת הבמה בטקס כינון המועצה לרה"ע לבדו וסגירת מיקרופונים בישיבת מועצת העיר.

הבוקר שיגרה עו"ד הלן גלבר בשם חברי האופוזיציה, התראה לפני הגשת עתירה נגד רה"ע על פגיעה בלתי חוקית בייצוג הסיעות: "לסרי התחיל ברגל שמאל עם ניסיונות השתקה, כיבוי מצלמות וניסיון להרחיק את חברי האופוזיציה מועדות העירייה. ניאבק בכך יחד, משפטית וציבורית!".

שבעת חברי האופוזיציה באשדוד לא נשארו חייבים והתכנסו בביתה של יו"ר האופוזיציה, עו"ד הלן גלבר. המאבק הראשון שמובילה גלבר כיו"ר האופוזיציה ביחד עם חברי סיעות האופוזיציה, בא לידי ביטוי במכתב התראה לפני הגשת עתירה ששוגר לרה"ע יחיאל לסרי על רקע הדרתם של נבחרי הציבור מוועדות המועצה ומניעת ייצוגם ההולם.

במכתב החריף ששיגר עו"ד ד"ר מתן גוטמן בשמה של יו"ר האופוזיציה וסיעות האופוזיציה, הוא מציין:

"קו אחד עובר בין סגירת מיקרופונים ומצלמות בישיבות מועצת העירייה הנדונה, לבין חלוקת ועדות החובה והרשות במועצת העיר באופן שאינו עולה בקנה אחד עם מפתח הייצוג. ראש העירייה הנבחר, ד"ר יחיאל לסרי רומס ברגל גסה את רצונו של הבוחר ומקפח את התושבים שבחרו בסיעות האופוזיציה המהוות כרגע כרבע ממועצת העיר".
עוד קובע בא כוחה של עו"ד גלבר: "העירייה והמועצה נהגו שלא כדין, ולכן הן נדרשות לבטל כל החלטה קודמת בדבר חלוקת הנציגים, ולהעניק את הנציגים הנדרשים באופן יחסי לאופוזיציה, והאופוזיציה תבחר את נציגיה ותעדכן את המועצה בחלוקת התפקידים".

שבעת חברי האופוזיציה עומדים יחדיו מאחורי המהלך. במפגש שיזמה יו"ר האופוזיציה, עו"ד הלן גלבר, לקחו חלק סופה לנדבר ועמירם בן זקן חבריה לסיעת "אין לנו עוד אשדוד" ולצדם – יניב קקון ומאיר אברז'ל מסיעת "אשדודים", משה בוטרשוילי מסיעת "דרך חדשה" ומאיר בן חמו מ"קול הלב".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*