גיבוש לאחים המיוחדים

גיבוש לאחים המיוחדים

מתקן הבאולינג באשדוד הפך ערב אחד לחלק מתכנית הפעילות של המרכז למשפחות מיוחדות באשדוד, כאשר אירח כ-30 ילדים מקסימים, אחים לילדים מיוחדים, לפעילות חווייתית מגבשת. במקביל קיימו ההורים דיון סביב שולחן עגול ושוחחו על האתגרים המלווים משפחות שבהם יש ילד/ים מיוחד/ים. משפחות המעוניינות בשירותי המרכז מוזמנות ליצור קשר עם עו"ס דבורי צור, מנהלת המרכז.

המרכז למשפחות מיוחדות באשדוד ערך ערב גיבוש מיוחד לאחים ואחיות לילדים מיוחדים. האירוע התקיים במרכז הבאולינג אשדוד ולקחו בו חלק 30 ילדים מקסימים בגילאי 5 עד 13, שלכולם יש אח או אחות מיוחדים.

"מטבע הדברים, במשפחות המיוחדות תשומת הלב ניתנת בעיקר לילד/ה המיוחד/ת, ואפשר שמבלי משים יתר האחים מוצאים עצמם מחוץ למרכז תשומת הלב" אומרת עו"ס דבורי צור, מנהלת המרכז למשפחה, ומציינת כי העבודה שנעשית במרכז נועדה לחזק את האחים ואת ההורים במשפחה המיוחדת ולהעניק לה מעטפת תמיכה משפחתית. "בפעילות המיוחדת שארגנו נטלו חלק אחים ואחיות לילדים מיוחדים, שהשתתפו בקורס הווידאו-תרפיה, כשהפעם הפוקוס הושם עליהם, במסגרת פעילות הגיבוש" היא מוסיפה ומסבירה את המפגש החד-פעמי והמיוחד.

לפעילות המיוחדת שאירגן המרכז למשפחות מיוחדות במרכז הבאולינג אשדוד, בוצעה היערכות מקדימה שנועדה לשבץ את הילדים במסלולי המשחק, בהתאם לגילאים אבל באופן שבכל מסלול יהיו ילדים שלא מכירים אחד את השני. כמו כן נערך שולחן עגול עבור הורי הילדים, סביבו יכלו לשוחח ולשתף איש את רעהו בקשיים ובאתגרים שמלווים אותם בתוך ומחוץ לתא המשפחתי.

רוב האחים הגיעו בליווי ההורים, ובזמן שהם שיחקו באולינג, נערך דיון פתוח סביב שולחן עגול, בו ההורים שיתפו איש את רעהו בקשיים ובאתגרים המלווים אותם בשגרת חייהם. להורים רבים היתה זו הזדמנות להכיר יותר מקרוב את הפעילויות של המרכז למשפחה ולתהות על מהות המרכז והדרך בה הוא פועל בקהילה.

עובדי המרכז כמו גם הורים שהשתתפו בחוויה המאוד מרגשת ומחממת את הלב, קבעו ש"היתה זו חוויה עוצמתית ומרגשת" עבורם ועבור הילדים שנפגשו שוב לפעילות משותפת לאחר שחוו כבר בעבר פעילות מגבשת אחרת. "אלה שצפו מן הצד, התרגשו לראות את הרושם שעושים המפגשים הללו על האחים ועל בני המשפחה" אמרו עובדי המרכז, ואחת האימהות, שזו הפעם הראשונה שהיא מביאה את הבן לפעילות המרכז והיה חשוב לה מאוד שבנה יכיר עוד ילדים שגם הם אחים מיוחדים, הביעה את שמחתה כשראתה את בנה משובץ באותו מסלול יחד עם ילד נוסף שלומד בבית הספר שלו באותה השכבה.

עובדת במרכז למשפחות, בהתייחסה לאותו הילד, מתארת את התמונה הבאה "כששני הילדים הללו נפגשו הם היו בשוק ואחד אמר לשני: 'מה אתה עושה פה???  מה, גם לך יש אח מיוחד????' ומיד אותו ילד רץ לאמו ואמר לה: 'אמא, אני לא מאמין שיש חבר מהלימודים שהוא כמוני!". התיאור המרגש הזה השאיר בכולם טעם מתוק והבנת הערך של המפגשים הללו וכבר הצית בלב כולם את הרצון לשוב ולהתראות שוב ושוב.

דבורי צור, מנהלת המרכז למשפחה, פונה למשפחות המעוניינות להשתלב בפעילות המרכז ומציעה להן את שירותי המרכז. המעוניינים מוזמנים להתקשר ל-054-6792528 ולתאם מפגש הכרות.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*