גאווה ישראלית בקוריאה!

גאווה ישראלית בקוריאה!

תלמידי שכבה י' במקיף ח' אשדוד העפילו לגמר World Scholar's Cup

 בשבוע שעבר יצאו נדב שיכמן, מארק שליאקובסקי ותאודור קודריצקי יחד עם המורה המנטור שלהם בוריס ספוז'ניק, לקוריאה הדרומית והשתתפו בשלב העולמי שהתקיים בסיאול. הקבוצה העפילה לשלב גמר אליפות העולם, שעתיד להתקיים באוניברסיטת ייל בחודש נובמבר הקרוב

'גביע המלומדים העולמי' בשמו העברי, היא תחרות אקדמית בינלאומית המיועדת לקבוצות תלמידים, וכיום משתתפות במסגרת התחרות יותר משבעים מדינות, ביניהן גם ישראל. התחרות כוללת דיבייט (ויכוח תחרותי), חידון טריוויה, מבחן כתוב ומטלת כתיבה יצירתית.

נדב שיכמן, מארק שליאקובסקי ותאודור קודריצקי. תלמידי שכבה י' במקיף ח' אשדוד, שהשתתפו כנציגי ביה"ס מקיף ח' בתחרות היוקרתית הצליחו להעפיל לשלב העולמי שהתקיים השבוע בסיאול, בירת דרום קוריאה. הם היו הקבוצה היחידה שייצגה את ישראל!

בתחרות, משתתפות קבוצות המורכבות משלושה תלמידים. הקבוצות בדרך-כלל בנויות מתלמידים מאותו בית-הספר, אך לא תמיד זהו המקרה: לתלמידים יש את האפשרות ליצור קבוצות "עצמאיות" שיכולות לכלול תלמידים מבתי-ספר אחרים או אף ממדינות אחרות.

 

 

התחרות הייתה מאוד קשה בייחוד בהתחשב בעובדה שחלק מהשופטים הגיעו ממדינות שבהן דגל ישראל לא הכי פופולארי. למרות זאת תלמידי מקיף ח' התמודדו בקטגוריית הבוגרים מול 300 קבוצות מ-30 מדינות שונות והם הצליחו ועברו גם את השלב הזה.

זוהי הפעם הראשונה שבית ספר ממחוז דרום מיוצג בתחרות האזורית, קל וחומר בשלבים העולמיים, אומרים בחינוך ומציינים כי בזכות הישגיהם המרשימים של שיכמן, שליאקובסקי וקודריצקי, הקבוצה עלתה לשלב גמר אליפות העולם, שתתקיים באוניברסיטת ייל בחודש נובמבר השנה!

 

 

אריאלה הררי מנהלת בית הספר מסכמת: "מקיף ח' שם דגש על מצוינות במשך כל השנה והזכייה הנוכחית היא עדות נוספת לפעילות הענפה שמתקיימת בבית הספר. תודה לעיריית אשדוד שתרמה חלק מהסכום עבור הטיסה. תודה לנדב, מארק, תאודור ובוריס – משפחת מקיף ח' גאה בכם! עלו והצליחו !!!".

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*