ברכה  ביזמות 

ברכה  ביזמות 

ריימונד ברכה, תושבת אשדוד הגיעה לגמר תחרות "יזם השנה" של ארגון "קרן-שמש" מקבוצת עוגן, שמלווה בעלות ובעלי עסקים קטנים באמצעות מנטורים מתנדבים. להצלחה שלה אחראי גם "פורום בעלות עסקים יזמיות ועצמאיות באשדוד", שהוקם ביוזמת יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה הגב' אהובה תשובה. 

ריימונד ברכה, תושבת אשדוד, הגיעה לגמר תחרות "יזם השנה" של ארגון "קרן-שמש" מקבוצת עוגן, המסייע לעסקים קטנים בליווי ומנטורינג, לאחר תהליך שעברה בארגון מאז פרוץ משבר הקורונה בשנה שעברה. ברכה היא קונדיטורית, בעלת קייטרינג חלבי לארועי בוטיק, שהקימה עסק עצמאי לפני שנתיים, לאחר עשרות שנים כמנהלת חשבונות וחשבת שכר. סיפור חייה לא הוביל אותה למקצוע הזה. "נולדתי להורים שעלו לארץ וחוו קשיי הגירה, גדלתי בבית עני, אבי נפטר כשהייתי ילדה ואמי גידלה אותנו לבד בקושי רב. לאחר הצבא, החלטתי לייצר לעצמי חיים של ביטחון ורווחה כלכלית, למדתי, התחתנתי, ילדתי את בני הבכור ונכנסתי למסלול החיים. בדרך עברתי קשיים לא פשוטים: טיפולי פוריות ארוכים שלאחריהם נולדו לי תאומים. כעת, כשהילדים גדלו, הרגשתי שהגיע הזמן להגשים חלום ישן ולעשות משהו בשביל עצמי".  

ברכה חברה גם בפורום בעלות עסקים יזמיות ועצמאיות, שהוקם באשדוד ביוזמת אהובה יצחק עמרם, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה באשדוד, במטרה לקדם עסקים קטנים ובינוניים בבעלות נשית, הפועל בשיתוף פעולה עם ארגון קרן-שמש מקבוצת עוגן, ארגון ללא כוונת רווח שמסייע כבר 16 שנה לבעלי ובעלות עסקים קטנים באתגרי הניהול, באמצעות מנטורים מתנדבים, כולם בכירים בעולם הניהול בישראל. כל בעל עסק שנכנס לתהליך הליווי ב'קרן שמש' הופך לחבר בקהילה של אלפי בעלי עסקים, שמסייעים זה לזה מנסיונם העשיר, וכן זוכה לסדנאות מעשירות ולהתיעצות עם מומחים בנושאים שונים הקשורים לניהול עסק, כגון שיווק דיגיטלי, ניהול מלאי, יעוץ משפטי ועוד. בנוסף, כחלק מפעילות קבוצת עוגן, קבוצת האם של הארגון, יכולים בעלי העסקים לקבל הלוואות חברתיות במגוון מסלולים המתאימים לצרכי העסק.  

ברכה מספרת: "לפני שנה, כשפרץ משבר הקורונה וענף הארועים נפגע קשות, חששתי מאד שהעסק ידעך. היתה לי עבודה במפעל כחשבת, כי אנחנו מפעל חיוני ויכולתי להתיאש ולעזוב את הכל. אבל לא רציתי. שמעתי על קרן-שמש דרך חברה שמלווה על ידי מנטור מהארגון, ופניתי לטלי אלון, מנהלת קרן-שמש באזור הדרום, שחיברה אותי למנטורית מתנדבת בשם ריקי סגב, לשעבר סמנ"כלית באיתוראן והיום יועצת אסטרטגית למיקוד בצרכי לקוח. ריקי עזרה לי לחשוב מה עושים עכשיו. במהלך הקורונה המצאתי את עצמי מחדש, יזמתי הכנה של מארזים אישיים של ארוחות בוקר קטנות, "עידוד לבידוד" וכל מיני כיבודים למסיבות קטנות במסגרת המשפחתית המותרת. עשיתי דברים שלא חשבתי עליהם קודם. במקביל, ריקי עזרה לי להתכונן גם ליום שאחרי הקורונה: הקמנו מחירונים מסודרים, עשינו ניתוח של אופי הלקוחות, והגענו למסקנות מה כדאי ומה לא כדאי להציע. ריקי שאלה שאלות שלא הייתי נותנת את הדעת עליהם לבד."  

ברכה מדברת באופטימיות גם על חלומות נוספים שברצונה לפתח עכשיו: בקרוב היא מתכננת לפתוח קונדיטוריה צמוד לביתה, שתהווה גם מקום מפגש לנשים בכלל, ולנשים חרדיות בפרט, ולשלב סדנאות אפיה עם הסיפור האישי שלה. "המסר שלי הוא שאפשר לצאת מהעוני, לחיות ברווחה, להעז להגיד לעצמך שמותר גם לך".  

במסגרת הרחבת הפעילות של קרן-שמש, שהסתייעה בזכות קרן אדמונד י.ספרא וקרן נס, יחל בחודש הבא שיתוף פעולה נרחב בין ארגון "קרן-שמש" מקבוצת עוגן לבין "פורום בעלות עסקים יזמיות ועצמאיות", בו ילוו מנטוריות של הארגון מאזור אשדוד בעלות עסקים מהעיר. הפורום, שעמרם עומדת בראשו ומנהלת אותו מורכב מעשרות רבות מבעלות העסקים בעיר, בתחומים מגוונים, ביניהן עורכות דין, רופאות עצמאיות, מאמנות אישיות, יועצות בתחום ההורי והזוגי, קוסמטיקאיות, שפיות וקונדיטוריות, סופרות לילדים, צלמות ועוד. 

הפורום נועד לתת ארגז כלים גדול לניהול, שיווק פירסום וקידום העסק. במסגרת הפורום מתקיימים  מפגשים פעם בחודש, בהם נעשה נטורקינג. כל בעלת עסק מוזמנת לחשוף את העסק שלה בפני  חברות הפורום, ובנוסף מתקיימות הרצאות ועוד. המפגשים מתקיימים ללא עלות, וקורסי העשרה מתקדמים מסובסדים ע"י הרשות. כמו כן נעשים ע"י עמרם שיתופי פעולה מיוחדים, כמו קורס דיגיטליות עם סלונה ובנק פועלים, עם מעו"ף ועם קרן שמש מקבוצת עוגן לסיוע וליווי מנטורינג לבעלות עסקים, שיחל ביולי הקרוב.  

אהובה יצחק עמרם, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה באשדוד: "עסקים קטנים הם העוגן הכלכלי של כל עיר. לעסקים בבעלות נשית יש ייחוד וצרכים ספציפיים שחשוב לי לתת להם מענה והתייחסות בהתאם. שמתי לפניי לקדם ולהעצים כל בעלת עסק באשדוד, על מנת לאפשר לנשים אופק כלכלי רחב ורווחי, וכן עצמאות כלכלית. אני מזמינה את כל בעלות העסקים בעיר למפגש הקרוב ב-5 ביולי, בו נחשוף שיתוף פעולה פורה וחשוב עם קרן-שמש מקבוצת עוגן שיעניק סיוע, קידום ומנטורינג ליזמיות העיר."  

מוניקה לב כהן, מנכ"לית קרן-שמש מקבוצת עוגן: "אני גאה לברך את ריימונד שהגיעה בזכות מסע אישי מרשים ביותר לגמר תחרות "יזם השנה", כשהיא גוברת על מאות מתמודדים. בעלות ובעלי עסקים רבים זקוקים להבנה העמוקה בניהול עסק, ומשבר הקורונה הביא רבים מהם, כמו ריימונד, להתמודדות עם אתגרים חדשים. המטרה שלנו היא לעזור לבעלי ובעלות עסקים להבין את הכללים הבסיסיים ולהציע להם ליווי של אדם מנוסה שיכול לעזור לעסק שלהם לצמוח מכל אתגר". 

טקס גמר תחרות "יזם השנה" יתקיים ב-30 ביוני בתל-אביב, ובו יוכרזו הזוכים בתחרות ב-3 קטגוריות: מסע אישי, הצלחה עסקית ותרומה לחברה.

קרדיט: אהובה עמרם

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*