בן 17, ללא רשיון, ותחת השפעת אלכוהול…

בן 17, ללא רשיון, ותחת השפעת אלכוהול…

ערנותם של שוטרי יחידת השיטור העירוני במשטרת ישראל בסוף השבוע, הביאה לאיתור נהג קטין, 17, תושב אשדוד נוהג ברכב על אף שלא הוציא רישיון נהיגה מימיו, פסול לנהיגה על ידי בית משפט למשך שלוש שנים וחשוד בנהיגה בהשפעת אלכוהול וסמים. למרות ניסיונותיו להכשיל את השוטרים לאחר שהשליך מול עיניהם שקית המכילה חומר חשוד כסם ותוך שמסר פרטים בדויים, זהותו התבררה במהרה. "באמא שלך תן לי ללכת, אני עם עבר עשיר" ציין החשוד בפני השוטר לפני שהועבר לחקירה שבסיומה נכלא. מעצרו הוארך עד יום שני, וזאת לאחר ערר שהוגש לבית משפט המחוזי על ידי המשטרה.

משטרת ישראל ממשיכה במאבק העיקש כנגד עבירות התעבורה המסכנות חיים, וכנגד נהגים שמסכנים את משתמשי הדרך תוך זילות וחוסר ציות משווע לחוק. תושב אשדוד, קטין כבן 17, ניסה בבוקר יום שישי לחמוק שוב ושוב מידי החוק בדרכים שונות, אך נחישות השוטרים הביאה במהרה לבסס חשדות חמורים נגדו. במהלך פעילות שוטרי יחידת השיטור העירוני בעיר אשדוד, הבחינו השוטרים בעת נסיעתם באחד מרחובות העיר, בנהג רכב הנוסע מולם ללא אורות דרך. השוטרים סימנו לנהג הרכב לעצור אך זה בתגובה החל בנסיעה לאחור במטרה לחמוק אך נכנס עם רכבו במכשול בטון המוצב במקום.

הנהג הדיף ריח אלכוהול חזק וניסה להניא את השוטרים מלבדוק אותו ודרש לשחררו, תוך שמזדהה בשם בדוי. בדיקה מעמיקה העלתה כי החשוד נוהג ברכב על אף שלא הוציא רישיון נהיגה מימיו, בנוסף הוא פסול לנהיגה משנת 2015 למשך שלוש שנים על-פי החלטת בית משפט, וכי הנו על פי החשד נוהג בהשפעת אלכוהול ויתכן אף בהשפעת סמים. הנהג סרב לבקשת שוטרי התנועה שהוזעקו למקום לבצע בדיקת אלכוהול וסמים בפניהם, וגם לאחר שהתרצה לבדיקת מכשיר ה"ינשוף", על פי התרשמותם של השוטרים המיומנים הכשיל פעם אחר פעם את הליך הבדיקה. כמו כן, במהלך הטיפול בזירה הבחינו השוטרים כי החשוד משליך אל מול עיניהם שקית עם חומר לבן החשוד כסם. שקית זאת נתפסה על ידי השוטרים והועברה כחלק מראיות לבדיקת מעבדת הסמים במשטרה.

במהלך יום שישי הובא החשוד בפני בית המשפט השלום בבקשה להאריך מעצרו. בית המשפט לא נעתר לבקשת המשטרה והורה על שחרורו של החשוד. בשל חומרת העבירות המיוחסות לנהג החשוד, הוחלט במשטרה על הגשת ערר לבית משפט המחוזי בבאר שבע, ובדיון הערר שנערך החליט בית המשפט המחוזי לקבל את בקשת המשטרה ולהאריך את מעצרו של החשוד עד יום שני הקרוב לטובת החקירה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*