במכס אשדוד מודאגים מתופעת הברחת הסיגריות

במכס אשדוד מודאגים מתופעת הברחת הסיגריות

ביחידת הסמים של מכס אשדוד נעצר יבואן, בחשד כי ניסה להבריח כמות מוערכת של כ- 100,000 חפיסות סיגריות, שהמע"מ בגינן הוא לא פחות ממיליון ש״ח, חפיסות הסיגריות החבאוו בצורה מתוחכמת ומחושבת היטב בבולי עץ שיובאו במכולה לנמל אשדוד. מעצרו של היבואן הוארך בבית משפט השלום בחיפה, כב' השופט זיו אריאלי. זהו ניסיון ההברחה הרביעי שמסוכל בחיפה בשנה האחרונה

היבואן, אליהו קטין מחולון, תיק במע"מ בענף מסחר סיטוני בעץ. לפני כשבוע הוגש למכס אשדוד רשימון ייבוא על שם קטין תחת הצהרה כי המשלוח מכיל עץ לנסורת מאוקראינה, בפעילות משותפת של חקירות מכס ומע"מ חיפה ויס"מ (יחידת סמים) מכס אשדוד נערכה בדיקה יסודית במכולה ונמצא בה כמות גדולה של חפיסות סיגריות שהוסלקו בבולי העץ שאוחסנו במכולה.
.
אתמול (יום א') נערך חיפוש בביתו של החשוד ובבית גרושתו ונמצאו מסמכים הקושרים את החשוד לחשדות. לאחר החיפושים, נחקר החשוד ונמצא כי "טביעות אצבעותיו" נמצאות בכל שרשרת הטיפול במשלוח, דהיינו תשלומים, פעילות מול עמילות מכס, מוביל המכולה ועוד. למרות זאת, החשוד מעדיף בשלב זה להטיל את האחריות על אחר שלא ניתן לאתרו.

לאחרונה סוכלו 4 ניסיונות הברחה בהיקף כולל של כ- 600,000 חפיסות סיגריות. גם בתחום הטבק נרשמת עלייה בניסיונות ההברחה בחיפה, ובשנתיים האחרונות נתפסו שם עשרה משלוחים בהיקף כולל של כ- 46 טון טבק.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*