במד"א קוראים לציבור להגיע ולתרום דם

במד"א קוראים לציבור להגיע ולתרום דם

בשל מחסור חמור בדם, בעקבות הירידה בהתרמות דם בתקופת החגים פונים במד"א לציבור להגיע ולתרום דם החל ממחר, יום ג' (21.10.2014) ועד ליום שישי (24.10.2014).  הירידה במלאי הדם במד"א גורמת לקשיים באספקת הדם לבתי החולים שעלולים להביא לפגיעה של ממש בפעילות הרפואה השוטפת ולדחיית ניתוחים.  המחסור קיים בעיקר במנות דם מסוג O, ובמנות דם עם  Rh שלילי מכל הסוגים

כל תורם דם זכאי לקבל ביטוח דם לשנה, לו ולמשפחתו הקרובה.

החל ממחר בשעות הבוקר ועד ליום חמישי בערב יתוגברו נקודות ההתרמה של מד"א בתחנות מד"א בת"א, ירושלים, חיפה ובמרכז שירותי הדם של מד"א במתחם תל השומר וניתן יהיה לתרום לאורך כל היום בין השעות 10:00 בבוקר והשעה 20:00 בערב. וביום שישי בין השעות 08:00 ל- 12:30 וכן ניתן יהיה לתרום דם גם בתחנות מד"א הנוספות ברחבי הארץ המפורסמות באתר מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam.

wtf

בנוסף, ניתן גם לקבל פרטים על אתרי ומועדי התרמות דם ברשות הרבים ובתחנות מד"א השונות בטלפון 03-5300400 (מענה אנושי) ובאפליקציית שירותי הדם של מד"א בסמארטפון. המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מאורגנות (מעל 20 איש) מתבקשים לפנות לטלפון 03-5300402/69.

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "בתקופה זו אנו עדים לירידה בכמויות מנות הדם שמותרמות על ידי שירותי הדם של מד"א ועל מנת שנוכל להמשיך ולסייע בהצלת חיים ולהעניק לכל אחד את הטיפול הראוי לו והסיוע שלו הוא נזקק, אני קורא לציבור להגיע לנקודות ההתרמה בהן נערכות התרמות ולתרום דם"

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*