בל"ג בעומר לא משחקים באש

בל"ג בעומר לא משחקים באש

השנה, ל"ג בעומר יחול במוצאי שבת ובעיריית אשדוד משלימים את ההיערכות. העירייה מפרסמת המלצותיה למעט במדורות ולהתחשב בערכי הסביבה. התושבים מתבקשים לשיתוף פעולה כמו בעבר ולפעול בהתאם להנחיות. זכרו: אש זה לא משחק ילדים.

עיריית אשדוד, בשיתוף כבאות והצלה בישראל וגורמי סביבה, יפעלו גם השנה להגברת המודעות לסכנת המדורות כגורמי זיהום הפוגעים באיכות האוויר וההשלכות לבריאות התושבים. לשם כך העירייה מבקשת מהתושבים לגלות אחריות ולערוך מדורות קהילתיות תוך צמצום מוקדי אש ככל שניתן, ולהישמע להנחיות מינהלת האכיפה הארצית. איגוד כבאות והצלה בישראל אף הוציאו צו האוסר הדלקת אש בפארקים, יערות קק"ל ושמורות טבע, שיכנס לתוקף החל מיום ג' 21/5 בבוקר ועד יום ג' 28/5. הצו לוקח בחשבון את תנאי מזג האוויר והחשש להתלקחות והתפשטות שריפות.

בימים אלה משלימה העירייה היערכותה לאירועי החג, הן בהסברה והן במניעת מדורות אסורות, כשעובדי התפעול מופקדים על שמירה על מרחב ציבורי נקי ממפגעי אקולוגיה ושמירה על בטיחות התושבים. "מדורות הן דבר מסוכן! על ההורים להזהיר את הילדים מפניהן", מזהירים בעירייה ומבקשים מההורים לוודא שילדיהם בטוחים מסכנה. בתוך כך הם ממליצים "לקיים מדורה אחת קטנה להרבה אנשים ולא הרבה מדורות לקבוצות קטנות". כמו כן הבערת מדורות מותרת רק במקומות שאושרו מלכתחילה, ובכל מקרה אסורות המדורות במתחמים הבאים:

  • צפון: שד' בן גוריון בשטח הפתוח ממזרח וממערב.
  • מזרח: אלטלנה מתחם מד"א ודרומה, הדיונה הגדולה, רובע ט"ז בצד המזרחי.
  • מערב: השטח בין חוף הקשתות לחוף אורנים ממזרח לשביל הביטחון.
  • דרום: בגב של רובע י"ז, מדרום לחוף באר שבע מצידו המזרחי של הכביש ובשטח הכורכר כ- 300 מ' מקו החוף, בשטח החולי לאורך שד' משה דיין משד' תל-חי ועד לחוף י"א בגזרה הרחוקה מהחוף.

בטיחות להדלקת המדורות:

# יש להימנע מהבערת אש ואם מחליטים על מדורות, מומלץ מדורה קהילתית אחת על פני הרבה קטנות. # באחריות הורים לוודא כי מדורות יודלקו רק בנוכחות מבוגר המלווה את האירוע. # מיקום המדורה יקבע על ידי מבוגר אחראי לפי הכללי הבאים: א. בשטח נקי מקוצים, מעשבים, עצים ושיחים. ב. במרחק סביר ממבנים ומתקנים. ג. לא מתחת לקווי חשמל וטלפון. ד. לא בקרבת מתקני דלק. ה. רק במקומות המאושרים על ידי העירייה שפורסמו במקומונים. #  יש לנעול נעליים גבוהות   #  שטח המדורה יהיה מסומן באבנים מסביב למדורה במרחק של לפחות 2 מטר  #  למנוע מילדים מלהתקרב לאש   #  הבערת מדורה תעשה על ידי מבוגר אחראי בלבד  #  להיזהר ממסמרים התקועים בעצים   #  חל איסור להבעיר אש באמצעות חומרים דליקים כגון: בנזין, נפט וכו'  #  אין להשליך אל האש מכלים מכל סוג שהוא   # אין להבעיר אש בחופי רחצה ובפארקים  # בסיום האירוע – לוודא כיבוי אש מוחלט!   # יש להקפיד על הכלל: סוף מעשה – במחשבה תחילה.

עובדי התפעול יקיימו סיורים כדי לשמור על הסדר וימנעו התארגנות להבערת מדורות במקומות לא מורשים. "מטרת הסיורים היא למנוע התארגנות להדלקת מדורות במקומות האסורים ולא להסתכן בקנסות" אומרים בעירייה ומציינים כי נושאי הבטיחות והביטחון עומדים בראש סדר העדיפויות. "ככל שיימצאו מדורות לא בטיחותיות (מדורה החורגת מהמותר, ליד למקומות רגישים, מסכנות סביבה.. וכיו"ב), הם יאכפו את החוק. בעירייה בוטחים בתושבים שבוודאי יגלו אחריות כבשנים עברו ויפעלו בהתאם להנחיות ,תוך הקפדה על בטיחות התושבים

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*