בי״ס יד שבתאי מציג: מהפך!

בי״ס יד שבתאי מציג: מהפך!

בית ספר יד שבתאי הותיק מחדש את פניו ומשנה"ל הבאה ישמש כבית ספר על אזורי לאומנויות. בית הספר הממלכתי דתי מציע להורים ותלמידים המעוניינים בכך, להירשם למוסד המשלב לימודי ליבה בצד מקצעות שונים בתחומי האומנות. בית הספר הותאם לשינוי וגם המורים עוברים הכשרה מתאימה. עוד מוסד חדש לחיזוק החינוך בעיר!

החל משנת הלימודים ה'תשפ"ג, בית הספר הוותיק "יד שבתאי" יוכר כבית ספר על-אזורי ממלכתי דתי לאמנויות, ויהיה כתובת לציבור המעוניין בחינוך דתי-ערכי לצד התמקצעות בתחומי האמנויות השונים. ממנהל החינוך נמסר כי בבסיס המהלך עומד הצורך להרחיב את מגוון אפשרויות הבחירה של ההורים בעיר, מתוך אמונה שכל ילד זקוק למקום שיפתח את החוזקות והכישרונות שבו.

מינהל החינוך ממשיך לחפש ולזהות צרכים חינוכיים והפעם הוא מיישם זאת באחד מבתי הספר הותיקים בעיר. במינהל החינוך אומרים כי מחקרים רבים מצביעים על כך שלימודי אמנות טומנים בחובם ערך רב עבור תלמידים החשופים לתחומי האמנות השונים. תלמידים אלה נתרמים הן רגשית והן לימודית ומפתחים מיומנויות רבות, המסייעות להם להתמודד עם מצבים מאתגרים בחיים. פיתוח הכישרונות מוביל לאמונה עצמית ומעצים את יכולת ההצלחה בהיבטים של שיתוף פעולה, חשיבה מחוץ לקופסה, פיתוח אינטליגנציה רגשית, ביטחון אישי, יכולת הבעה ויצירתיות ועוד.

הם מציינים כי תהליך השינוי החל בשנה שעברה, כאשר מר יוסי גרוס קיבל את שרביט הניהול וזיהה את הפוטנציאל האדיר הטמון במוסד. "מבחינה פדגוגית הצוות עובר הכשרה ייעודית לשילוב תחומי האמנות במקצועות השונים, ומבחינה פיזית הושקעו משאבים רבים ביצירת סביבת עבודה ולמידה המאפשרת את המהלך המבורך" אומר המנהל הנמרץ. ואכן, מביקור בקמפוס המטופח ניתן בהחלט להתרשם ממרחב הלמידה החדשני, המהווה חלק מתפישה פדגוגית המשלבת אסטרטגיות הוראה חדשניות, שמזמנות ומעצימות תהליכי למידה ייחודיים ומחדרים ייעודיים המאפשרים התמקצעות בתחומי האמנות השונים: אמנות שימושית, מוסיקה וכד'. במרחבי הקמפוס יש גם פינות חמד רבות המאפשרות עשייה חינוכית איכותית, באווירה המשדרת חינוך מתוך אהבה, הכלה וסובלנות. ניכר כי הצוות החינוכי מלא מוטיבציה לפיתוח ייחודיות זו, דבר התורם למעשה החינוכי היום יומי, וממפגש עם הצוות ניתן היה להתרשם כי מעבר להיותו מקצועי ומגוון, הוא מפגין חמימות ודאגה לרווחת התלמידים.

גם ההורים מגלים שביעות רצון מהשינוי ובסיום יום הלימודים, ניתן היה לראות הורים רבים מקהילת בית הספר, שממתינים לילדיהם בשער בית הספר, ועל פניהם הבעה של שביעות רצון מהמהלכים החינוכיים המתרחשים בבית הספר. ההורים תיארו את הקסם והייחודיות של בית הספר ואת האווירה החדשה והמיוחדת השורה בבית הספר.

הנהלת בית הספר מזמינה את כולם לבוא ולהתרשם מהמקום המיוחד והאיכותי. "יד שבתאי הוא בית ספר ממלכתי דתי ותיק ומעתה יהיה גם בית ספר מיוחד לאמנויות" הם אומרים ומבטיחים כי מדובר בבשורה עירונית נפלאה. "אנו מברכים על השינוי החשוב ומודים למינהל החינוך בעירייה על הצבעת האמון בבית הספר" הם אומרים לסיכום.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*