בי״ח אסותא מתרחב: 300 מיטות ועוד מחלקות אשפוז עד שנת 2028

בי״ח אסותא מתרחב: 300 מיטות ועוד מחלקות אשפוז עד שנת 2028

ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי בישר היום בדף הפייסבוק שלו על מגדל אשפוז חדש בן 7 קומות שייבנה באשדוד, ואליו יתווספו לביה״ח 300 מיטות חדשות. ב-1.4 יחלו העבודות הבניה של מגדל האישפוז החדש, בעלות מוערכת של כמיליארד שקל.

במגדל החדש תהיינה שתי קומות תת קרקעיות שיכללו בעת שגרה 170 מקומות חנייה כל אחת, שיהפכו בעת חירום למחלקת אשפוז עם 300 מיטות, שלמעשה יכפילו את גודלו של בית החולים הקיים!

״זהו רגע היסטורי ומשנה חיים שאת חשיבותו ראינו ואנחנו רואים כעת במלחמת חרבות בברזל, שבה מתבטאת יתרונה של אשדוד כעיר עם בית חולים משלה״ צייון ראש העיר בפוסט.

אך המאבק טרם הושלם, כפי לסרי ציין בסיום הפוסט ״כעת, נמשיך לשלב הבא במאבק – להשגת מחצית המימון מהמדינה כפי שהתחייב ראש הממשלה.״ מה שאומר מה שבטוח, תשמרו על הבריאות.

 

 

הפוסט של לסרי כפי שפורסם:

אחרי שנלחמתי על הקמת בית חולים באשדוד, אני שמח לבשר שגם המאמץ המשותף להרחבתו, יחד עם הנהלת ביה״ח, מניב פירות, וב-1.4 יחלו העבודות הבניה של מגדל האישפוז החדש, בעלות מוערכת של כמיליארד שקל.

מדובר במאבק, אליו יצאנו לפני למעלה משלוש שנים, להכפלת מספר המיטות בביה״ח אסותא אשדוד. תחילה, תחת שר הבריאות יולי אדלשטיין חברי לתנועת הליכוד, קיבלנו הכרה ואישור של משרד הבריאות לתוספת תקינה של 300 מיטות חדשות. בחלק השני של המאבק דרשנו את השתתפות המדינה בעלות מחצית הבניה (חצי מליארד₪ מול חצי מליארד₪ של קופ״ח מכבי, חברת האם של אסותא אשדוד). בשלב זה אף השגנו את הבטחתו הפומבית של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנובמבר 2022, להשתתפות המדינה במחצית הסכום.

בעצה אחת עם הנהלת אסותא, וכדי לקצר לו״ז לבניית מגדל האישפוז החדש, יצאנו לדרך לתכנון והוצאת היתר בליווי אישי שלי מול ההנדסה בעירייה, כפי שנהגתי לאורך כל מהלך בנייתו של ביה״ח.
היום אני שמח לראות שההחלטה הזו הוכיחה את עצמה, ויחד עם הנהלת אסותא וצוות הפיתוח של ביה״ח הגענו להוצאת היתר למגדל האשפוז החדש שבנייתו תחל כאמור בקרוב.

במגדל החדש תהיינה שתי קומות תת קרקעיות שיכללו בעת שגרה 170 מקומות חנייה כל אחת, שיהפכו בעת חירום למחלקת אשפוז עם 300 מיטות, שלמעשה יכפילו את גודלו של בית החולים הקיים!

זהו רגע היסטורי ומשנה חיים שאת חשיבותו ראינו ואנחנו רואים כעת במלחמת חרבות בברזל, שבה מתבטאת יתרונה של אשדוד כעיר עם בית חולים משלה. כך כולנו זוכים לשירותי בריאות מקיפים מהטובים ביותר בישראל, וזאת בזכות צוותים רפואיים מצוינים שזו הזדמנות נוספת להודות להם על עבודתם המקצועית.

 

 

אני מודה ליו״ר אסותא אשדוד רן סער, ליו״ר אסותא מרכזים רפואיים פרופ׳ שוקי שמר, על השותפות האמיצה בחזון הרחבת ביה״ח, ולעושים במלאכה היומיומיות והמגשימים של החזון מנכ״ל אסותא אשדו דר׳ ארז בירנבוים וצוותי התכנון והפיתוח של ביה״ח, וכמובן לצוותי ההנדסה בעיריה בראשות מהנדס העיר רולנדו רייטר.

יישר כח גדול, ברכות ותודות בשם תושבי אשדוד!
כעת, נמשיך לשלב הבא במאבק – להשגת מחצית המימון מהמדינה כפי שהתחייב ראש הממשלה.

באיחולי בריאות טובה לכולנו.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*