בית המשפט: ״העתירה כפי שהוגשה, לא מצביעה על פגם המצדיק התערבות בהחלטת העירייה״

בית המשפט: ״העתירה כפי שהוגשה, לא מצביעה על פגם המצדיק התערבות בהחלטת העירייה״

הבוקר התקיים דיון בעתירה מנהלית שהגישו שני הורים נגד החלטת העירייה להעביר כיתות גן של חינוך מיוחד לבתי הספר. ההורים שקיוו להחלטת בית משפט שתחזיר את ילדיהם למצב הקודם יצאו מאוכזבים.

לפי החלט בית המשפט, הצורך בהעברת הגנים נבע עקב מחסור בכיתות לימוד בעקבות צורך גובר בכיתות גן בעיר. בפתח הדיון הבהיר משרד החינוך כי הוא ליווה את העירייה ואישר את המהלך שיזמה. בית המשפט ציין כי העתירה כפי שהוגשה – לא מצביעה על פגם המצדיק התערבות בהחלטת העירייה, במיוחד לאור תמיכת משרד החינוך במעבר.

הובהר בדיון כי המהלך לווה בבדיקה קפדנית של המבנים, ובהשקעה כספית עצומה (כ- 4 מליון ₪) לצורך התאמה אופטימלית של המבנים לצורך החינוך המיוחד – לרבות הקמת חצרות נפרדות ומותאמות לכל אחד מהגנים, התאמות אקוסטיות (כגון תקרות אקוסטיות ומזגנים חדשים), התקנת חדרי טיפול לצרכי הגנים, התאמת שירותים ועוד. העירייה אף הסבירה כי על מנת להקל על ילדי החינוך המיוחד החליטה להקצות לכל אחד מהגנים הללו סייעת נוספת שתלווה את הילדים ותסייע להם בהסתגלות לבית הספר.

יחד עם זאת, העירייה מבינה לליבם של ההורים, ופתוחה לשמוע אותם, ולבצע כל התאמה שתידרש על מנת שהמעבר יהיה חלק, ושההורים יוכלו לשלוח את הילדים בלב שקט לביה"ס.

בית המשפט אכן הציע כי העירייה תיפגש שוב עם נציגי ההורים ותאפשר להם גם להעביר לה חוות דעת מקצועית מטעמם. העירייה קבלה הצעה זו, ותבחן בפתיחות כל עמדה כאמור.

דיון נוסף נקבע ל- 14.8.18

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

2 תגובות

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*