ביטול הרשעה לאשדודי שנאשם במרמה

ביטול הרשעה לאשדודי שנאשם במרמה

איש הייטק בן 24 תושב אשדוד שנאשם בקבלת דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף בכוונה לקבל באמצעותו דבר ובקשירה קשר לעוון, הורשע במרמה, אך הרשעתו בוטלה. רף הענישה בעבירת מרמה בלבד הוא של 5 שנות מאסר בפועל ורף הענישה בעבירות האחרות נע בין 12 ל-15 שנים.

כך עולה מגזר דין של השופט חיים נחמיאס מבית משפט השלום באשקלון בעקבות הסדר טיעון אליו הגיעו בא כוחו עו"ד יגאל שלפשטיין ופרקליטות מחוז הדרום, במסגרתו תוקן כתב האישום ונמחקו ממנו סעיפי האישום הנוגעים לשימוש במסמך מזויף בכוונה לקבל באמצעותו דבר ובקשירה קשר לעוון.

מכתב האישום המקורי עולה כי אדם שזהותו אינה ידועה למשטרה, זייף את שם המוטב בצ'ק על סך 23,600 ₪ שרשמה חברת ביטוח. על פי הסיכום בין הזייפן לאיש ההייטק, הצ'ק המזויף יופקד בחשבונו של איש הייטק ובתמורה לכך איש ההייטק יקבל 3,000 ואת היתרה יעביר לזייפן.

ב-18.2.14 איש ההייטק הפקיד הצ'ק המזויף בחשבונו בבנק אוצר לחייל באשדוד, ביודעו כי הצ'ק מזויף ובמהלך אותו חודש משך את הכסף והעביר 20,600 ₪ לזייפן.

לאחר קבלת תסקיר המבחן, בא כוחו עו"ד יגאל שלפשטיין הצליח במאמץ רב לשכנע הפרקליטות לשנות עמדתה ולוותר על דרישתה לגזור עליו מאסר בפועל. שני הצדדים הגיעו להסכמה שייגזרו עליו 140 שעות למען הציבור ומאסר על תנאי. יחד עם זאת הפרקליטות התנגדה להמלצת שירות המבחן ולעמדת בא כוחו לבטל את ההרשעה, בטענה כי היא נוגדת את האינטרס הציבורי, מה עוד שמדובר בעבירה חמורה ולטענתה הצעיר עדיין לא העביר את מלוא הפיצוי לבנק.

בא כוחו עו"ד יגאל שלפשטיין ביקש לבטל את ההרשעה בטענה כי הצעיר לא היה הרוח החיה במעשה, החזיר את מלוא החוב לבנק וכי מדובר באדם ללא עבר פלילי שנמצא בראשית דרכו. לטענתו הצעיר לקח אחריות  מלאה על  מעשיו ואם בחברת ההייטק יידעו כי הוא הורשע בפלילים  יש חשש גדול לפיטוריו. עוה"ד הוסיף כי איש ההייטק התייתם מאביו והוא מסייע בפרנסת אמו.

השופט נחמיאס קיבל את טיעוניו בא כוחו של הנאשם, עו"ד יגאל שלפשטיין והחליט שלא להרשיע את הצעיר. השופט נימק החלטתו בכך שאיש ההייטק לא היה הרוח החיה ולא תכנן את המעשה שכן הפקיד את הצ'ק בחשבון הבנק שלו, והוסיף כי אם יורשע יש חשש לפיטוריו ולא יוכל לסייע בפרנסת אמו.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*