בחורף חוסכים בחשמל

בחורף חוסכים בחשמל

עם פתיחת עונת הגשמים עידן כהן סמנכ"ל "עידן 88 שיווק", ממליץ על כמה טיפים חשובים לחיסכון בחשמל בעונה הקרה

בימים האחרונים טעמנו קצת את טעמו של החורף עם משקעים באזורים שונים בארץ, למרות שהימים עדיין לא קרים , החורף ממש מעבר לפינה. קבלו כמה המלצות שיעזרו לכם לחסוך לא מעט בחורף.

אחרי הכול לפני כשבועיים וחצי נכנסנו רשמית לסתיו, החורף על ימיו הקרים וכמויות הגשם שאנחנו מקווים שיהיו מנת חלקו השנהכבר ממש כאן מעבר לפינה.

אפשר וצריך להתכונן לחורף בכל מה שקשור לנושא משק הבית. ישנם מספר נושאים בהם הקפדה על כללים ממש לא מסובכים עשויה לחסוך לנו לא מעט כסף, אחד מהם הוא נושא החשמל. אז נכון שעיקר צריכת החשמל שלנו בישראל מתבצעת בחודשים יולי/אוגוסט שהם החודשים החמים בשנה, בהם אצל רבים מאתנו המזגנים עובדים כמעט ללא הפסקהאבל גם בימי החורף הקרים כאשר מכשירי החימום ודודי השמש דולקים שעות רבות, חשבון החשמל בהחלט עשוי להיות לא ממש נעים לכיסו של הצרכן הישראלי.

הכלל הראשון והבסיסילעיתים זה נראה ברור מאליו אבל כמה מאיתנו שוכחים לכבות אורות בחדר שיצאו ממנו ? כמה שוכחים לכבות מזגן דוד חשמל או כל מוצר חשמלי שפועל באופן דיי קבוע בבית ללא הפסקה?- התשובה היא לא מעט.

אז כמובן חשוב קודם כל לדאוג לכבות את כל מוצרי החשמל לפני היציאה מהבית , בלא מעט בתים תראו תזכורות בצורות פתקים שונים ומשונים על דלת היציאה, ממש לא בושה להוסיף אחד כזה למי ששוכח. דבר נוסף שיכול לעזור מאוד הוא טיימר אוטומטי, אשר מגביל את פעולת מכשירי החשמל לפרק זמן קצוב מראש מחד ומאידך מרגיע את ייסורי המצפון למי ששכח לכבות מכשיר כזה או אחר. טיימר כזה ניתן להשיג בכל חנות חשמל.

מזגנים בחורף יש לשים לב לכלל אחד חשוב והוא הטמפרטורה עליה אנו מכוונים את המזגן. הטמפרטורה המומלצת הינה 20 מעלות וזאת על מנת לא לגרום למזגן לעבוד קשה מדי ולבזבז המון חשמל. על פי רוב ברגע שנכנסים לבית רוב האנשים מכוונים את הטמפרטורה למקסימום על מנת לקבל את האפקט המידי, אך אם מבצעים פעולה זו, יש לזכור להוריד את הטמפרטורה ל 20 מעלות לאחר שהחדר כבר חומם לדרישתנו אחרת הבזבוז יימשך לשווא.

עוד כלל חשוב לגבי המזגנים – תחזוקה בסיסית של ניקוי המסננים מאבק ולכלוך, יחסוך לכם בעלויות חשמל ובתקלות אפשריות בעתיד עקב סתימות שיוצרו במזגן.

שימוש בנורות חסכוניותהחלפה בבית של מספר נורות ליבון ישנות או נורות ספוט אשר עובדות על חוטי להט לנורותled , או נורות פלורסנט (ספירליות)- עשויים להוזיל באופן משמעותי את חשבון החשמל שלכם.

שעות הפעלת צרכני החשמל הכבדים כגון מכונת כביסה \ מייבש \ מדיח ועודשעות הפעילות המומלצת למכשירים אלו הם בשעות הערב כאשר תעריף החשמל הוא מוזלאז שווה להתאזר בסבלנות ולחכות עד הערב. במקרה הזה כמאמר הפתגם הנפוץהסבלנות בהחלט משתלמת.

ודבר אחרון אך חשוב לא פחות – בדקו את הדירוג האנרגטי של מכשירי החשמל שאתם עתידים לרכוש – דירוג A הינו הדרוג הגבוה ביותר אשר מעיד על מכשיר חסכוני בחשמל. דירוג G הינו הדרוג הנמוך ביותר אשר מעיד על מכשיר לא יעיל אשר מבזבז הרבה חשמל, גם כאן תשומת לב והקפדה עשויה בהחלט לסייע בחיסכון משמעותי אשר יורגש בסוף החודש.

חורף חם ונעים לכולנו

הכותב הוא סמנכ"ל "עידן 88-שיווק" טלפון 08-6751458

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*