בואו לגני – המיזם האנדלוסי שכובש את לב הילדים

בואו לגני – המיזם האנדלוסי שכובש את לב הילדים

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, יכול היה להתרגש אתמול בערב עם ילדי הגנים והוריהם שבאו להאזין לקונצרט פיוטים אשר התקיים במשכן לאומנות הבמה, בליווי התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד. ד"ר לסרי, מייסד התזמורת יחד עם מוטי מלכא מנהל המשכן, יכול להביט בסיפוק אל המסלול שעשתה התזמורת וכבר לראות את פירות ההצלחה מועברים לדור הבא.

ילדי גני הילדים והוריהם התכנסו אמש במשכן לאומנות הבמה ובאו לשיר בצוותא עם התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד, את הפיוטים שלמדו בגן בתכנית  "בואו לגני". זו השנה השלישית שמינהל החינוך באשדוד מאמץ את תכנית הפיוטים "בואו לגני" באשכול הגנים המוזיקליים, אותה מובילה מחלקת גני ילדים.

תכנית זו היא חלק מראייה רחבה, המבקשת לקדם שינוי תפיסתי ותודעתי במטרה להעמיק את פס הקול של התרבות הישראלית, להעשיר אותה במקורות מגוונים של חכמת הדורות,

ליצור חיבור בין דורי ולקדם ערכים של כבוד וקבלת האחר, על ידי היכרות עם מיגוון מסורות הפיוט של קהילות ישראל השונות. לתכנית חברו משרד החינוך, המינהל הפדגוגי האגף הקדם יסודי והמזכירות הפדגוגית, אתר הפיוט והתפילה, עיריית אשדוד ויד יצחק בן צבי.

בטקס, בו נכח ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, המפקח המחוזי דוד חטואל – מחמ"ד, המפקחת אושרה שלייפר, מפקחת גני הילדים ארצית – אסתר חטב, מפקחות גננות סייעות, הורים ואורחים – ציינה מנהלת המחלקה הגב' מיכל שהם כי "דרך החוויה האמנותית, המוסיקלית והתרבותית מתוודעים הילדים אל כלי נגינה מסורתיים וסגנונות שירה ממזרח וממערב".

הורים שנכחו בקונצרט הביעו התרגשות מיוחדת ושבחו את התכנית המפגישה אותם עם מקורות וצדדים נוספים של הפסיפס התרבותי של קהילות ישראל, ואחרים התרגשו להתחבר אל מקורות התרבות של הוריהם. "המיזם שזוכה להצלחה ימשיך להביא צלילים וקולות חדשים ולהעשיר את הרפרטואר התרבותי שלנו" אומרים בעירייה.

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*