בדק בית

בדק בית

אם אתם לקראת מעבר לדירה חדשה או מוכרים דירה אתם  חייבים לעשות בדק בית. באמצעות בדק בית ניתן לאתר את כל הליקויים שאינם נראים לעין. מדובר על בדיקה פשוטה מאוד בה מאתרים רטיבות בתוך הדירה בין אם זה נזילה או כתמי עובש וכן ליקויים שונים שאיננו רואים.

מהי בדיקת בדק בבית?

בדיקת בדק בית היא בדיקה לאיתור ליקויים שונים בדירה אשר לא ניתן להבחין בהם בעין. ליקויים אלה הם ליקויים אשר נוצרו עקב פיקוח בנייה מרושל של מפקח הבנייה שלא נכח בשטח הבנייה במהלך תהליך הבנייה. ליקויים אלו מורידים מערך הדירה, כך שאם אנו רוצים למכור את הדירה עקב הליקויים הקיימים גם לאחר שטופלו לא נוכל למכור במחיר מלא כפי שהוא.

מתי יש צורך בבדיקת בדק בית?

הצורך בבדיקת בדק בית מתבצעת במקרים בו אנו צריכים למכור דירה או שקנינו דירה חדשה ואנו רוצים לדעת אם יש בה ליקויי בנייה. את הבדיקה מבצע איש מקצוע הוא מגיע לדירה ובודק את הליקויים בה, לעיתים גם בבניין עצמו. ובתום הבדיקה אומר לנו איש המקצוע אילו ליקויים מצא בדירה ומה ערך הדירה עקב הליקויים, וכן מעביר את הליקויים השונים הלאה. את הליקויים כמובן שצריך לתקן בעת מכירת הדירה.

למה צריך בדיקת בדק בית?

הצורך בבדק בית היא במקרים בו אנו רוכשים דירה חדשה אשר הליקויים בה לא נראים לעין, או שאנו רוצים למכור את הדירה שלנו. בכל אחד מהמצבים יש צורך בבדיקה מקיפה ומעמיקה של הדירה, על מנת שנוכל למכור אותה בבוא העת בשווייה המתאים.

מה ניתן לגלות באמצעות בדיקת בדק בית?

באמצעות בדיקת בדק בית ניתן לגלות את הליקויים הבאים בדירה. ליקויים אשר מורידים מערכה של הדירה. ליקויים אלה כוללים: עיבוי בקירות, רטיבות בקירות הבית או נזילות בצנרת הפנימית, ליקויים במבנה שלד הבניין אשר כוללים ליקויים במעטפת הבית  בדק בית המלצות ובחלקים חיצוניים כגון: קירות, גג, חלונות, דלתות, בדיקת מערכות חיצוניות של חשמל, מים וגז וכמובן בדיקת פנים הבית אשר כוללת: משקופים, דלתות, בדיקת ליקויי בטיחות, גימור בלתי קביל ועוד.

מה בודקים במסגרת בדק בית וביקורת מבנים

במסגרת הבדק הבית בו בודקים את ליקויי הבית השונים, נבדק הגג, המרתף ומערכות החימום והמיזוג האוויר, דודי השמש ועוד. גם הצנרת, חשמל, ריצוף ועוד הם תחת אחריות איש המקצוע שבא לבדוק את הדירה. כל ליקוי בשיטות בנייה פסולה ובלתי ראויה מתגלה בבדיקה וכן ליקויים נוספים אשר מחייבים תיקונים.  מעבר לכך, גם ליקויי בטיחות העלולים להוות סכנה לדיירים ומשתמשי המבנה מתגלים. הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשור מתקדם לבדיקת רטיבות בקירות הבית, לפילוס הרצפה וכן מצלמה מיוחדת לגילוי בעיות איטום וחדירת קור או חום למבנה כולל בדיקה למערכת החשמל ועוד.

צילום: Pixabay

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*