בא לאשדוד ונתפס מלכלך

בא לאשדוד ונתפס מלכלך

אזרח מחוץ לעיר שחשב כי יוכל להשליך פסולת בניה בעיר ולחזור לביתו, הופתע את פקח העירייה אשר הגיח לעברו ותפס אותו בשעת מעשה. האיש נקנס ב-730 ₪, ניקה את הפסולת והתחייב להעביר את הפסולת לאתר מורשה. לקינוח גם קיבל אזהרה כי בפעם הבאה יוגש נגדו כתב אישום. על עבירות פוגעות באיכות הסביבה משלמים, על חוצפה משלמים יותר!

עובדי מחלקת הפיקוח העירוני שוב הוכיחו כי מארב מתוכנן, סבלנות ונחישות מניבות תוצאות. בשבוע שעבר זה קרה שנית, לאחר שרק לפני כחודש נתפס אדם שהשליך פסולת בנייה לתוך מכולת אשפה רגילה. גם הפעם נמצא אדם המשליך פסולת בניה אלא שהאזרח התמים לא היה כל כל תמים. הוא הגיע מעיר סמוכה כדי להשליך את הפסולת באשדוד.

מה עלה בדעתו של אותו אדם איש לא יודע. אולי בבית המשפט, כשיוגש נגדו כתב אישום בפעם הבאה, הוא ידע להסביר את התנהגותו, אבל במחלקת הפיקוח אומרים ש"זו חוצפה שאין כדוגמתה. לא די שעבר עבירה של השלכת פסולת אסורה אלא שהיה מוכן לטרוח ולהגיע מעיר אחרת לאשדוד כדי להשליך את הפסולת אצלנו".

את המעשה הוא ביצע בשעה 19:00 בערב, בחשיכה, בתקווה שלא ייתפס אך למזלו הרע, פקח העירייה (אלירן אדרי) שארבו לו תפס אותו בשעת אמת ולו לא נותר אלא להודות במעשה, מה שלא בדיוק עזר לו. האזרח נקנס בסך -.730 ₪, נאלץ לפנות את הפסולת לאתר מורשה וזכה לאזהרה כי בפעם הבאה יוזמן אחר כבוד לבית המשפט, לאחר שבלשכה המשפטית של העירייה יגבשו נגדו כתב אישום.

מר משה בנימין, מנהל מחלקת הפיקוח העירוני, משבח את עבודת הפקח ומציין כי מידי פעם מבצעים הפקחים מארבים יזומים כנגד משליכי פסולת וכשאלו נתפסים הם משלמים בעבור מעשיהם. "אנשים שמוכנים ללכלך את המרחב הציבורי ולעבור על החוק בצורה כה בוטה, צריכים לקחת אחריות ולשלם את מלוא המחיר על מעשיהם" אומר הוא ומבטיח כי עבודת הפיקוח בתחום זה תמשיך להיעשות בצורה מקצועית ובהפתעה גמורה, תוך ש"אנו נעזרים בתושבים בעלי מודעות סביבתית אשר לא מתעצלים לדווח לנו על מעשים חריגים הפוגעים בסביבה".

הקנס כאמור עומד על -.730 ₪! אלא שהפעם זה לווה באזהרה להגשת כתב אישום.

בתמונות: פסולת הבנייה בתוך המכולה והמכונית בה הוביל את הפסולת כפי שתועדו ע"י הפקח עצמו.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*