אש – זה לא משחק ילדים

אש – זה לא משחק ילדים

ל"ג בעומר השנה יחול במוצאי שבת ומשרד החינוך דחה את חופשת הילדים ביום אחד, מה שאומר כי הילדים יחגגו השנה יומיים – במוצאי שבת וביום ראשון. בעירייה נערכים לחגיגות ומזהירים: החג מזמן חוויה משפחתית אך עלול להיות מסוכן אם לא שומרים על כללי הזהירות. מותר לצלות תפוחי אדמה, לשחק בחץ וקשת ולשיר סביב המדורה. אסור לפגוע ברכוש הציבורי, להשתמש בחומרי בערה ולהותיר מדורה ללא השגחה. ויש גם רעיון לארגן מדורה אקולוגית ששומרת על איכות הסביבה.

זכרו, אש – זה לא משחק ילדים!

תושבי אשדוד, משפחות ובמיוחד הילדים, נערכים למדורות ל"ג בעומר שיחול בשבוע הבא. בעיריית אשדוד נערכים לכך ומאמינים כי גם השנה יזכו התושבים למחמאות על התנהגות אחראית וראויה. "אשתקד נהגו התושבים בצורה אחראית כאשר נענו להנחיות והדליקו מדורות במקומות המותרים ובשמירה על כללי הזהירות" אומרים בעירייה ומציינים לשבח את התנהגות התושבים גם ביום העצמאות כאשר עשרות אלפים השתתפו בחגיגות ערב העצמאות ולמחרת יצאו לחיק הטבע וערכו פיקניקים משפחתיים, תוך שמירה על הרכוש ועל המרחב הציבורי.

שלמה רוטנברג, ראש מינהל התפעול, רואה חשיבות בהערכות המוקדמת של יחידות העירייה ושימת דגש על הסברה והגברת המודעות לשמירה על ערכי סביבה, תשתיות עירוניות והרכוש הציבורי. יחידות האכיפה תודרכו לאכוף את ההנחיות בכל חלקי העיר כך שהדלקת מדורות תתאפשר רק במקומות שהותרו מראש ותחת הקפדה חמורה של כללי התנהגות וזהירות.

גם השנה יפעלו הפקחים והשיטור העירוני כדי למנוע הדלקת מדורות בפארקים, בטיילות ובגנים העירוניים, בחצרות בתים ובשטחים השייכים למוסדות ציבור וחינוך. הם יקפידו  לשמור על הסדר הציבורי ועל קיום ההנחיות.

רשימת המקומות המותרים למדורות פורסמו בתקשורת ובאתר האינטרנט העירוני (מצ"ב), תוך שימת דגש על איסור גורף להדלקת מדורות ברצועת החוף, מקו המים ועד 200 מ' מזרחה ממנו. כן ייאסר פיקניק והקמת אוהלים בגזרה זו.

בתוך כך, לאור הנתונים המלמדים כי בל"ג בעומר עולה ריכוז המזהמים שבאוויר לדרגה העלולה לסכן את בריאות התושבים, יצאה המחלקה לאיכות סביבה בקריאה לציבור, ומבקשת ממנו לגלות אחריות לסביבה. הם ממליצים על הפעולות הבאות: לקיים מדורה אחת קטנה להרבה אנשים. את המדורות לערוך הרחק מהבתים, מגינות נוי ופארקים. לא לשרוף פריטים המשחררים חומרים רעילים ומסוכנים לבריאות. בסוף החגיגה לכבות את המדורה ולנקות את השטח.

לסיכום, הציבור מוזמן ליהנות מאווירה נעימה סביב המדורה, אך לזכור שאשדוד שייכת לכולנו. תושב שמזהה דבר החורג מכללי המותר, מוזמן להתריע בפני סיירות השיטור המשולב שנעים ברחבי העיר, לאנשי הביטחון והפיקוח, לסיירות המתנדבים שיעברו בין מוקדי הפעילות או למוקד העירוני (מוקד 106).

המקומות המותרים בהדלקת מדורות

תושבים ואורחים רבים יפקדו את אשדוד בל"ג בעומר. על מנת לשמור על הביטחון ועל הסדר הציבורי, הקצתה עיריית אשדוד מקומות מוסדרים להדלקת מדורות ובמקביל העמידה אמצעי אכיפה כנגד כל ניסיון להדליק מדורות במקומות אסורים ברחבי העיר.

המקומות המותרים לעריכת מדורות בערב ל"ג בעומר באשדוד:

מזרח העיר: רח' אלטלנה מתחם מד"א ודרומה; הדיונה הגדולה; רובע  ט"ז בצד מזרח.

דרום העיר: בגב של רובע י"ז; מדרום לחוף באר שבע מצידו המזרחי של הכביש ובשטח הכורכר (כ-300 מ' מקו החוף); בשטח החולי לאורך שד' משה דיין משד' תל-חי ועד לחוף י"א בגזרה הרחוקה מהחוף.

מערב העיר: השטח בין חוף הקשתות לחוף אורנים ממזרח לשביל הביטחון; שד' משה דיין בין חוף י"א ועד למצודה בשטח החולי המרוחק מהחוף.

לאורך כל ציר הטיילת אין להתקרב לחומת טיילת הספורט עד למרחק של 20 מטר ממנה.

צפון העיר:  רח' ז'בוטינסקי מצד צפון, בשטח הפתוח; שד' בן גוריון בשטח הפתוח ממזרח וממערב.

חל איסור מוחלט להקים מדורות ברצועת החוף לכל אורכה, מקו המים ועד 200 מטר מזרחה, בפארקים, בגנים העירוניים, בטיילות, בשטחים השייכים למבני ציבור, בין בנייני מגורים ובחצרות הבתים.

אמצעי הזהירות בעת הדלקת מדורות – כמפורט באתר האינטרנט העירוני בכתובת: www.ashdod.muni.il וכן על פי ההנחיות בשטח בערב ל"ג בעומר.

הקפידו הקפדה יתרה על כל אמצעי הזהירות! במקרים חריגים יש לפנות למוקד 106!

הוראות בטיחות להדלקת המדורות:

# באחריות הורים לוודא כי מדורות יודלקו רק בנוכחות מבוגר המלווה את האירוע.

# מיקום המדורה יקבע על ידי מבוגר אחראי לפי הכללי הבאים:

א. בשטח נקי מקוצים, מעשבים, עצים ושיחים. ב. במרחק סביר ממבנים ומתקנים. ג. לא מתחת לקווי חשמל וטלפון. ד. לא בקרבת מתקני דלק. ה. רק במקומות המאושרים על ידי העירייה שפורסמו במקומונים.

#  יש לנעול נעליים גבוהות   #  שטח המדורה יהיה מסומן באבנים מסביב למדורה במרחק של לפחות 2 מטר  #  יש למנוע מילדים מלהתקרב אל האש   #  הבערת מדורה תעשה על ידי מבוגר אחראי בלבד  #  יש להיזהר ממסמרים התקועים בעצים   #  חל איסור להבעיר אש באמצעות חומרים דליקים כגון: בנזין, נפט וכו' – רק עם חומרי בעירה איטית מותרים  #  אין להשליך אל האש מכלים מכל סוג שהוא   # אין להבעיר אש בחופי רחצה ובפארקים  # בסיום האירוע – לוודא כיבוי אש מוחלט!   # יש להקפיד על הכלל:

סוף מעשה – במחשבה תחילה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*