אשדוד: תרגיל כיבוי אש ב-27/9

אשדוד: תרגיל כיבוי אש ב-27/9

תחנת כיבוי אש מרחב אשדוד ועיריית אשדוד נערכים בימים אלה לקראת תרגיל כיבוי אש שייערך ב-27/9/23 באשדוד. התרגיל שיתבצע בצומת הרחובות שבי ציון-רוגוזין, ידמה שריפה גדולה שפשטה בבניין מרכזי בעיר ומחייב השתלטות על השריפה, פינוי דיירים וטיפול בנפגעים. במהלך התרגיל יהיו הרחובות הנ"ל סגורים לתנועה.

גופי החירום בעיר מתרגלים כל השנה אירועי חירום שונים בהתאם לתרחישים שהוכנו במיוחד ע"י גורמים מקצועיים. התרחישים משתנים בהתאם לנושא, למטרות התרגיל ולגופים המשתתפים כדוגמת ירי טילים, רעידת אדמה ופינוי ילדים מבתי ספר, אירוע חומ"ס (חומרים מסוכנים) ופינוי תושבים מבתיהם, או פגיעה במערכת המים והערכות לאספקת מים ממושכת. במסגרת זו וכחלק משמירה על כשירות ומתן מענה לאתגרים שונים בתרחישי שריפות במבנים גבוהים, תחנת כיבוי אש אשדוד ועיריית אשדוד, על כלל גופי החרום בעיר, יתרגלו ביום חמישי (27/9/23) אירוע חרום ותרחישי שריפות במתווה מבנים גבוהים.

הכוחות הנ"ל יתרגלו התמודדות עם שריפה גדולה שפרצה בבניין מגורים מרכזי בצומת הרחובות שבי ציון-רוגוזין ברובע א'. התרחיש המלא טרם נמסר ועל גופי החירום כבר להיערך לקראת המשמעויות הנגזרות מאירוע זה. "התרחיש יימסר בו ביום על מנת לדמות את המציאות כפי שהיא ולתרגל את הגופים בזמן אמת" אומרים בעיריית אשדוד ומציינים כי גופי החירום פועלים כל השנה על מנת לשמור על כשירות תפקודית בכל עת.

בתרגיל ייטלו חלק כאמור כל גופי החירום בעיר ובשל תרחיש השריפה יבלטו בו אנשי כב"א – תחנת כיבוי אשדוד, אשר יתנו דגש על שיתופי פעולה בזמן אירוע חירום עם יחידות רלוונטיות בעיריית אשדוד – מוקד עירוני, הנדסה, מינהל התפעול, מינהלת הרובע, אגף שירותי הניקיון, מינהל הרווחה בליווי עובדים סוציאליים, תאגיד יובלים והביטחון העירוני על יחידותיו, תוך הכנת מבנה מתאים לקליטת מפונים ממוקד השריפה.

במהלך התרגיל יהיו הרחובות בצומת רוגוזין שבי ציון סגורים לתנועה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*