אשדוד צורפה לישובי טווח ה-40 ק״מ במתווה הסיוע לתושבים ובעלי עסקים

אשדוד צורפה לישובי טווח ה-40 ק״מ במתווה הסיוע לתושבים ובעלי עסקים

בשורה לבעלי העסקים באשדוד, שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ התקשר לראש העיר ד״ר יחיאל לסרי בהמשך למכתבו ובישר לו שהו נענה בחיוב לבקשתו לצרף את העיר למתווה הסיוע לתושבים ובעלי עסקים.

״מדובר, בבשורה חשובה מאוד שמחזקת את החוסן של תושבי אשדוד ומעודדת אותנו לקייים שגרת מלחמה מיטבית, עם יציאה לעבודה והפעלה של מערכת החינוך״ כך ציין ראש העיר ד״ר לסרי בהודעה לתקשורת שהוציא.

 

ההודעה המלאה:

״אני שמח לבשר לכם ששר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ התקשר אליי כעת והודיע לי, שקיבל החלטה לצרף את אשדוד והישובים בטווח 40 ק״מ למתווה הסיוע לתושבים ובעלי עסקים.
מראשית המלחמה, סברתי ונאבקתי על כך שתושבי אשדוד ובעלי העסקים חייבים לקבל פיצוי על הנזקים שנגרמים להם כתוצאה מהמלחמה, ולכן יש לכלול אותם במתווה הסיוע הכלכלי של האוצר.

לכן מדובר, בבשורה חשובה מאוד שמחזקת את החוסן של תושבי אשדוד ומעודדת אותנו לקייים שגרת מלחמה מיטבית, עם יציאה לעבודה והפעלה של מערכת החינוך.
אני מבקש להודות בשמכם מעומק הלב לשר האוצר סמוטריץ על ההחלטה האמיצה וליו״ר הקואליציה ח״כ אופיר כץ על הנחישות שלו בתמיכה במאבק המוצדק שלנו להיכלל במתווה הסיוע של האוצר לתושבים ובעלי עסקים.״

 

אז מה זה אומר?

הממשלה אישרה הלילה (בין רביעי לחמישי) את מתווה משרד האוצר למענה לעסקים בגין הנזק העקיף שנגרם להם בעקבות מלחמת חרבות ברזל. המתווה כולל מענק המשכיות עסקית לעסקים בכל רחבי הארץ (עסקים ביישובי הספר זכאים להחזר מלא על נזק זה כקבוע בחוק), וכן שורת הקלות במתווה החל"ת. המתווה כפוף לאישור הכנסת ויובא לאישורה בימים הקרובים.

מענק המשכיות עסקית

על פי המתווה שאושר, קרן הפיצויים מס רכוש תפצה עסקים בכל רחבי הארץ שמחזור הפעילות שלהם הוא 18 אלף ש״ח עד 400 מיליון ש״ח וקיימת ירידה במחזור של מעל ל-25% לדיווח חד חודשי או 12.5% לדיווח דו חודשי בחודשים אוקטובר ו/או נובמבר 2023. לגבי עסקים שהחלו את פעילותם לאחר ה-2 בספטמבר 2022, תיבחן הזכאות לפי ממוצע חודשי של מחזור עסקאות על פני תקופת הפעילות של העסק עד סוף חודש אוגוסט 2023.

עסקים שמחזור העסקים שלהם הוא 18,000 ש"ח – 300,000 ש"ח בשנה:

עסקים אלו יהיו זכאים למענק המשכיות עסקית קבוע בהתאם לרמת הפגיעה בעסק ולפי הפירוט בטבלה המצורפת.

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*