אשדוד על מפת הסייבר

אשדוד על מפת הסייבר

תחרות הסייבר היוקרתית, יוזמה של שר החינוך נפתלי בנט, היתה גם לאירוע המדובר ביותר בשדה החינוך. 257,817 תלמידים מ-1,744 בתי ספר בישראל נטלו חלק במיזם התחרות ולשלב הגמר שהתקיים בהאנגר 11 בתל אביב, הגיעו נציגים מ-200 בתי ספר. אשדוד הרשימה בנוכחותה והתכבדה בלא פחות משבעה בתי ספר – ארבעה יסודיים, שני תיכוניים וחטיבת ביניים. במערכת החינוך אומרים: תלמידי אשדוד יהפכו אותנו לעיר הסייבר של ישראל. ש-א-פ-ו

"אני שמח לבשר לכם כי בית הספר שלכם עלה לשלב הגמר באליפות הסייבר לבתי ספר בישראל" כתב ד"ר עופר רימון מנהל מינהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע, לשישה מנהלי בתי ספר יסודיים ותיכונים באשדוד. נתוני התחרות מלמדים כי מתוך 1,744 בתי ספר שנטלו חלק בתחרות ובהם 257,817 תלמידים, מכל המגזרים ומכל רחבי הארץ, עלו לגמר הגדול של אליפות הסייבר הלאומית 200 בתי ספר בלבד ובהם שבעה בתי ספר מאשדוד – ארבעה בתי ספר יסודיים, שני מקיפים וחטיבת ביניים אחת.

תחילת המיזם בהיענות בתי הספר לקריאת משרד החינוך להצטרפות לתכנית. בתי ספר שנענו לקריאה התחברו לתכנית באמצעות המחשב והתחילו לעבוד. כמעט כל בתי הספר באשדוד הצטרפו למיזם וככל שהתקרבו לשלבים הגבוהים הצטמצמה הרשימה. לבסוף, לשלב הגמר כאמור, העפילו מקיף א', מקיף ג' וחטיבת הביניים במקיף ג' ובתי הספר היסודיים: צפרירים, אלונים, הקריה וממ"ד מוריה שהגיע לשלב הגמר עם נקודת פתיחה גבוהה כשקטף מקום ראשון במחוז דרום ומקום חמישי ברמה הארצית. כבוד גדול!

"ארבעה נציגים מכל בי"ס, שני בנים ושתי בנות, הרכיבו את המשלחת שלנו ובסה"כ 28 תלמידים וצוותים חינוכיים ליוו את הנבחרת האשדודית לגמר התחרות שהתקיימה בהנגר 11 בתל אביב" אומרים בבתי הספר ומשבחים את התלמידים והמורים שהתכוננו היטב ודאגו לקיים מחנה אימונים קודם לתחרות. עוד מסבירים הם כי מטרת התחרות, בראש ובראשונה, היא ללמד את התלמידים, כבר מגיל צעיר ביסודי, עקרונות לשפת התכנות, אלגוריתמיקה ומתמטיקה, ולחשוף אותם אל עולם הטכנולוגיה והמחשוב. שר החינוך נפתלי בנט, אשר הגה את הרעיון, הצהיר במעמד התחרות כי "מטרה זו הושגה מעל ומעבר למצופה" והדגיש "כל 200 בתי ספר שהגיעו לגמר הגדול כבר ניצחו!!!"

IMG_5650

סוזי אילוז, מדריכה לתקשוב באשדוד ומי שנבחרה לרשימת מאה המורים לשנת 2016, אומרת כי "אירוע הגמר היה שיאו של תהליך מדהים שהתרחש בבתי הספר בחודשים האחרונים, בדגש על למידה משמעותית ופיתוח מיומנויות חברתיות ואישיות, כמו שיתוף פעולה, אחריות והעצמה אישית של התלמידים", ואילו אחת התלמידות שייצגה אותנו בגמר שתפה אותנו בחוויות הקבוצה וציינה לשבח את "התהליך המופלא שעברנו במשך חודשים רצופים ואת כברת הדרך שהובילה אותנו להצלחה זו"

מנהלים ומורים בתכנית מפרגנים למינהל החינוך על הגיבוי והסיוע שהם מעניקים למוסדות החינוך ועל העידוד שהם נותנים בקידום תכניות שעניינן טכנולוגיה ומדעים. שיתופי פעולה ואיגום משאבים היו תמיד סוד הצלחה באשדוד ולאחרונה אנו עדים לסדרה של הישגים שתלמידים ובתי ספר הביאו לאשדוד. אלא ששילוב הידיים של כוחות המערכת לא נעלמה גם מעיניהם של אנשי החינוך במחוז הדרום ומר ישראל נעים, המדריך האזורי, פרגן לאשדוד והביע את הערכת המשרד על חודשים ארוכים של הכנה אינטנסיבית ועבודה מאומצת של רכזי התקשוב באשדוד. את הערכתו הוא מסר בשם מפקחות התקשוב וצוות המשרד, ולברכתו הצטרפו גם מורים שהשתתפו בגמר והתרגשו לראות את המעמד המיוחד ואת התלמידים כשהם חדורי מוטיבציה וגאוות יחידה. אשדוד על מפת הסייבר.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*