אשדוד מודל ארצי

אשדוד מודל ארצי

השר להגנת הסביבה מר אבי גבאי ביקר היום באשדוד והיה לאורחם של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, חבר מועצת העיר והממונה על איכות הסביבה עו"ד צחי אבו ומנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד-חבל יבנה ד"ר ענת רוזן. הפעם יוחד הביקור לשדה החינוך ובפני השר הוצגו יוזמות חינוכיות במערכת החינוך העירונית כדוגמת "המרחב האקולוגי" בבית ספר גאולים ו"חדר שלווה ירוק" בבית ספר שחר.

אשדוד אירחה היום את השר להגנת הסביבה מר אבי גבאי, לביקור שהוקדש ולמערכת החינוך העירונית ולפעילות היזומה שבתי הספר מבצעים בתחומי הסביבה והקיימות. "יש לנו בהחלט מה להציג ובמה להתפאר בפני השר, שכן אשדוד מתכבדת בלא מעט בתי ספר ירוקים, תכניות סביבה מקיימות ופרויקטים ייחודיים המציבים את העיר בראש פירמידת הערים העוסקות בתחום הסביבתי" אומרים במערכת החינוך העירונית ובאיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד-חבל יבנה.

השר להגנת הסביבה, אבי גבאי: "שמחתי לראות את הפרויקטים החינוכיים הירוקים באשדוד, את המסירות של צוותי ההוראה ואת ההשפעה החיובית על התלמידים. זו דוגמא מצויינת ליוזמה מקומית בתחום החינוך הסביבתי ונרחיב אותה לשאר הארץ".

תחילת הביקור הייתה במשרדיו החדשים של  איגוד ערים לאיכות הסביבה, בבית אריה קלאנג המפואר שנבנה למרגלות גבעת יונה, ממנו אפשר לתצפת על נחל לכיש והפארק סביבו, על טיילת הים החדשה ההולכת ומתהווה, על חלקה הצפוני של רצועת הים הנהדרת של אשדוד וכמובן על הנמל ועורפו ועל אזורי המגורים.

לאחר מפגש הפתיחה והצגת המיזמים יצא השר אל השטח. תחילה נערכה תצפית מגבעת יונה על נחל לכיש וניתנה סקירה על התכניות העתידיות של אפיק הנחל וסביבתו ולאחריו יצאו לסיור בבתי הספר. בבית ספר גאולים הוותיק, שנבנה מחדש לפני כמה שנים, יכול היה השר להתרשם מהמרחב האקולוגי ומתוכניות החינוכיות הנגזרות ממנו. בבית ספר שח"ר ביקר השר בחדר שלווה ירוק ושמע על חדרי השלווה שהוקמו בבתי ספר בעיר ועל בתי הספר הירוקים בכלל ותכניותיהם לקידום החינוך הסביבתי.

MINISTRE 2

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי קידם את השר וסקר בפניו את הפעילות הירוקה שנעשית בעיר במגוון תחומים: "אשדוד הצליחה לעשות מהפכה בתחום הקיימות וזוכה בפרסים רבים ,בתוך כך גם בפרס העיר הירוקה"… "ביקורו של השר להגנת הסביבה אבי גבאי, מהווה חלק משת"פ פעולה פורה וחשוב בין המשרד בראשותו הוא עומד ולעיריית אשדוד כחלק מתוכנית עבודה שנתית שמטרתה להמשיך ולקדם את אשדוד בנושא קיימות.

בזכות כך, אנו מצליחים לבנות ולקדם תוכניות רבות הן במישור הפיסי והן במישור החינוכי כפי שהצגנו היום לשר בסיור שערכנו. ההשקעה בדור העתיד בנושא קיימות הינה בעלת חשיבות מהמעלה הראשונה במטרה להפוך את אזרחי העתיד  לנאמני שמירה על איכות הסביבה, אני מודה לשר על התמיכה והסיוע הניתן לעיר אשדוד.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*