אשדוד זה בטבע שלי

אשדוד זה בטבע שלי

הצלחה גדולה להפנינג בטבע

אשדוד התברכה בטבע קרוב לבית. העיר מוקפת טבעת טבע עירונית ירוקה ומגוונת הכוללת את: נחל לכיש, חופי הים וחולות הדיונה. מעל 300 איש הגיעו השבוע להפנינג "אשדוד זה בטבע שלי" אשר התקיים למרגלות הדיונה.

נר שלישי של חנוכה חגגנו באירוע מסוג אחר. אירוע של סיורי טבע עירוניים למשפחות, שבמסגרתם סומן מסלול הליכה חוויתי בטבע המקומי של אשדוד. "המסלול החל בחניון השקמים, עבר בין עצי שיטה מלבינה, עצי שקמה עתיקים, דיונות זהובות וכלל הסברים ותחנות הפעלה חווייתיות", מספר מר יעקב פלאצ'י, מנהל אגף רישוי עסקים ואיכות הסביבה, בעיריית אשדוד.

את פני הבאים קיבלו שני חרגולי ענק אנושיים, ששוחחו עם המבקרים על הטבע בעיר. לאחר מכן קיבלו המשתתפים ערכה "לחוקר טבע עירוני הצעיר" שהופקה במיוחד לאירוע וכללה: זכוכית מגדלת לאיתור עקבות בעלי חיים מקומיים בחול, פנקס ועיפרון לרישום תצפיות צמחים ובעלי חיים, מידעון עם מפה והסבר על הדיונה ועל סקר הטבע העירוני שמבוצע בימים אלו באשדוד. לכל ערכה צורפה גם שקית אשפה כמסר של אחריות אישית של כל אחד מאיתנו לסיוע בשמירה על ניקיון הטבע בכלל והדיונה בפרט.

teva 2 teva 3

גב' ימית הוניקמן פרץ מנהלת המחלקה לאיכות הסביבה בעיריית אשדוד, שיזמה את הסקר והאירוע ציינה שהאירוע משך מבלים רבים אשר סיירו ולמדו על החי ונהנו ממופעים ייחודים. כעת מזמינה הגב' הוניקמן את התושבים לקחת חלק בסקר ולסייע במיפוי מגוון המינים. "אם יש לכם ידע בבוטניקה או זואולוגיה, אם אתם יודעים לזהות ציפורים או כל בעל חיים אחר, צרו קשר עם מחלקת איכות הסביבה".

המסלול הסתיים בתחנה חווייתית של מוזיקת חלילים בשימוש חוזר. צוות נגנים ישב מתחת לעץ שיקמה עתיק וניגן מוזיקת עולם בחלילים בשימוש חוזר. האירוע המיוחד התקיים במסגרת השקת סקר טבע עירוני ייחודי המתבצע על פני 4 עונות ויימשך כשנתיים. הסקר מבוצע ע"י החברה להגנת הטבע בכל העיר שממפה את מגוון המינים: מגוון הצמחים, הציפורים, היונקים, הפרפרים, הזוחלים ודומיהם. המטרה היא שמירה על אתרי טבע הנמצאים בסביבה עירונית לרווחת הציבור. הטבע נתפס כמשאב יוקרתי ואיכותי, זול לתחזוקה ובעל מגוון תכנים שאותם ניתן לנצל לצרכים ציבוריים רבים בכל ימות השבוע – לצעירים, מבוגרים ומשפחות.

teva 4 teva 5

"בשונה משמורת טבע, באתרי הטבע העירוני צורכי האדם והקהילה חשובים במידה שקולה לשמירה על משאבי הטבע. לכן מוקדשת תשומת לב מיוחדת לשימור המשאבים הטבעיים מחד, ולפיתוח תשתיות קולטות קהל מאידך", אומר מר שלמה רוטנברג, ראש מנהל התפעול בעיריית אשדוד, אשר ביקש להודות לכל הצוותים שהתגייסו לטובת האירוע – מעיריית אשדוד, מן החברה להגנת הטבע, מאיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה ומבית הספר שקמים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*