אשדוד הכי ידידותית לעסקים קטנים ובינוניים

אשדוד הכי ידידותית לעסקים קטנים ובינוניים

לאור תוצאות מדד הרשויות המקומיות, אשר הציבו את אשדוד במקום הראשון ברשויות של מעל 150 אלף תושבים, אומרים במשרד הכלכלה כי אשדוד מהווה דוגמא בכל מה שנוגע לקידום עסקים. בשנת 2020 העמידה אשדוד תכנית סיוע של 25 מיליון שקלים לעסקים, וראש העיר ד"ר לסרי מתכוון לעמוד לצדם גם ב-2022.

אשדוד היא העיר הידידותית ביותר לעסקים קטנים ובינוניים, ברשויות של מעל 150 אלף תושבים. כך קובע מדד הרשויות המקומיות של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה לשנת 2020, שמציב את אשדוד במקום הראשון מתוך 60 רשויות. זו השנה השלישית ברציפות שאשדוד קוטפת את התואר המחמיא ומציגה הישג מרשים לעיר שהפכה לאבן שואבת עבור עסקים בעשור האחרון.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "אשדוד מחבקת את בעלי העסקים ורואה בהם את עמוד השדרה הכלכלי של העיר ומנוע צמיחה מרכזי בכלכלת העיר. נמשיך לעמוד לצד בעלי העסקים גם ב-2022 ולסייע ככל שניתן לאור גל הקורונה החמישי והשפעתו על בעלי העסקים".

הדירוגים המרכיבים את מדד הרשויות כוללים את נגישות המידע, ארנונה, שביעות הרצון של העסקים מהרשות הנבדקת, ונגישות למכרזים. המדדים מראים כי אשדוד תופסת את המקום הראשון בדירוג הכללי. "אשדוד היא עיר לדוגמא בכל מה שנוגע לקידום עסקים", אומרים במשרד הכלכלה.

את ההירתמות הגדולה של העירייה לטובת העסקים הקטנים והבינוניים באשדוד ניתן לראות בשנת 2020, אז בנו ראש העירייה ד"ר לסרי ובכירים העירייה מעטפת תמיכה וליווי בעת המשבר הכלכלי שגרמה הקורונה. בין היתר, העניקה העירייה פטור מארנונה לשלושה חודשים בהיקף של 10 מיליון שקל, פטור מאגרת שילוט לכל סוגי העסקים לכל שנת 2020, פטור מאגרת שוק לתקופה בה השוק היה סגור, מוקד מיצוי זכויות לבעלי עסקים לסיוע, תמיכה וליווי, סיוע והדרכה להנפקת אישור ל"תו סגול לעסקים,, הקמת פרויקט ״הזירה" ליישום תכנית הסיוע לעסקים באמצעות כלים ומומחים לתהליכים חדשניים, והתאמתם לעולם העסקים העירוני בשגרה ובחירום, בהיקף של כ-4 מיליון שקלים.

סך כל ההטבות לעסקים באשדוד בתקופת הקורונה נאמד בכ-25 מיליון שקל.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*