אשדוד בסימן קריאה

אשדוד בסימן קריאה

"אשדוד בסימן קריאה" הוא יום שיא לתכנית ייחודית שנועדה לטפח ולקדם את תרבות הקריאה בקרב תלמידי בתי הספר היסודיים בעירנו, ומתקיים זו השנה השביעית באשדוד. את התכנית מפעילה המחלקה לתכניות חינוכיות במינהל החינוך, בניהולה של גב' מיטל אליאס. ביום השיא נערכים מופעי במה, תלמידים קוראים מספרי קריאה, תצוגה של עבודת התלמידים, סדנאות מגוונות ופרסים לבתי הספר הזוכים.

בשבוע שעבר, זו השנה השביעית, שבמינהל החינוך מקיימים את האירוע "אשדוד בסימן קריאה". השנה נטלו בו חלק כ-400 איש ובהם תלמידים והורים, מורים ומחנכים, מנהלי בתי ספר ומובילי חינוך בכירים, אנשי מינהל החינוך ומפקחים.

התכנית "אשדוד בסימן קריאה" כוללת הפעלת תשע סדנאות רב תחומיות, המשלבות מפגש עם ספרים בעולם הדרמה והמשחק, הבעה ויצירה פלסטית,  קולנוע וכתיבה יצירתית. ביצוע חידון מקוון רב שלבי על ספרי "מצעד הספרים". מפגשי סופרות אשדודיות עם תלמידים. ימי שיא לסיכום הפעילות השנתית  ובהם האירועים הבאים: ערב השקה לספרים שחוברו ע"י תלמידי סדנאות הכתיבה. יום שיא לתלמידים מכל בתי הספר לסיכום הפעילות בסדנאות.

התכנית לא עוסקת רק בתלמידים אלא משביחה גם את המורים ובמסגרתה מתקיימת השתלמות מורים בנושא "קריאה, יצירה ונפש" שנועדה לתת כלים מקצועיים למורים העוסקים בתחום עידוד הקריאה.

באירוע "אשדוד בסימן קריאה" שהתקיים בשבוע שעבר במתנ"ס דיונה, שהוא כאמור יום שיא עירוני לתכנית השנתית, השתתפו בתי הספר היסודיים כאשר כל בי"ס שולח נציגות של תשעה תלמידים אשר נבחרו להיות שגרירי עידוד הקריאה בבית ספרם. כמו כן מגיעים מנהלים, מורים והורי התלמידים שהיו שותפים לתוכנית .

בחלקו הראשון של היום התכנסו המשתתפים באולם המתנ"ס, בו מוצגים תוצרי עשיה של סדנאות המשחק, הקולנוע, הכתיבה היצירתית והבעה ויצירה, ולאחר מכן חולקו פרסים לבתי הספר שזכו בחידון העירוני על ספרי מצעד הספרים (מקום ראשון לבית ספר אורות). בחלקו השני של היום, הילדים התפזרו ברחבי המתנ"ס והשתתפו במגוון פעילויות בסדנאות הקשורות לספרי המצעד.

הפעילות נמשכה כ-4 שעות והשתתפו בה כ-400 איש אשר זכו להיחשף לעבודות התלמידים, להשתתף בסדנאות ולהתחכך באישים ודמויות מעולם החינוך, מפקחי משרד החינוך, מנהלים, מנחים ומדריכים ומובילי חינוך בכירים מאשדוד ומחוצה לה. ראש מינהל החינוך מר אריה מימון ומנהלת אגף חטיבה צעירה גב' מרטין עובדיה ברכו את התלמידים ואת צוותי החינוך.

מיטל אליאס: "היה יום שיא מרשים ומהנה. אני משוכנעת שכל מי שנטל בו חלק התרשם מעבודות התלמידים המרשימות. על כך מגיעות התודות לכל מי שנתן יד להצלחת האירוע ובהם אנשי תכנית קרב וגב' אורלי לוי הרכזת היישובית, אשר היו  שותפים להפעלת הסדנאות".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*