אשדוד בירוק

אשדוד בירוק

כיכר המפרשים, כיכר עין השמש ובניין העירייה הוארו אמש בירוק, לרגל יום המודעות הבינלאומי למחלות נדירות שחל ב-28/2. הארת המונומנטים היא חלק ממהלך גלובלי שמטרתו להעלות את המודעות למחלות נדירות הקרב הציבור הרחב והקהילה הרפואית. העיקר הבריאות

כיכר המפרשים, כיכר עין השמש ובניין העירייה הוארו אתמול בערב (ב') בצבע ירוק, לרגל יום המודעות הבינלאומי למחלות נדירות. המהלך נעשה בשיתוף עם הקואליציה למחלות נדירות בישראל והרשויות המקומיות, במטרה להעלות את המודעות למחלות הנדירות בציבור הרחב ובקהילה הרפואית.

כיום קיימות בעולם כ-10,000-8,000 מחלות נדירות, או בשמן השני "מחלות יתום", אשר פוגעות ב-10%-8% מהאוכלוסייה. בישראל מוערכים כיום כחצי מיליון איש הסובלים ממחלה נדירה. אלו הם נתונים קשים ובמיוחד על רקע העובדה שמדובר במחלות קשות, פרוגרסיביות, מסכנות חיים, כרוניות ובעלות שכיחות נמוכה.

הקואליציה למחלות נדירות בישראל, אשר עומדת מאחורי הקמפיין הנ"ל, הינה ארגון גג המונה כיום מעל 70 עמותות וארגוני חולים, אשר התאגדו במטרה לקדם את הטיפול בחולים במחלות הנדירות, להעלות את המודעות למחלות הללו ולקדם נושאים משותפים. "העלאת המודעות חשובה מאוד לאור העובדה כי מחקרים מראים כי רוב החולים במחלות נדירות עוברים כשמונה רופאים ו-10 שנים עד שמחלתם מאובחנת, בעיקר בגלל נדירות המחלה וחוסר ההיכרות של הרופאים עם מחלות אלו" הם אומרים ומדגישים כי "הדבר מקשה על החולה ומעמיד בפניו ובפני משפחתו קשיים נוספים בהתמודדות, ביניהם קושי באבחון המחלה ומציאת טיפול מתאים, מחסור במטפלים והוצאות נלוות גבוהות".

אין זו הפעם הראשונה שאשדוד נרתמת לסייע לעמותות וארגוני בריאות, ולקדם מודעות לנושאים הנוגעים בבריאותם ובאיכות חייהם של המונים. גם הפעם נרתמה העיר והאירה את בניין העירייה ושני אלמנטים מרכזיים בעיר בצבע ירוק, הצבע שנבחר לקמפיין המחלות הנדירות. המונומנטים ובניין העירייה הוארו אתמול לכבוד יום המחלות הנדירות הבינלאומי שחל בתאריך 28/2, כחלק ממהלך גלובלי הנעשה ברחבי העולם וגם  בישראל, ומטרתו כאמור היא להעלות את מודעות למחלות הנדירות בציבור הרחב ובקהילה הרפואית.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*