אשדוד אירחה משלחת פרלמנטרית מגאורגיה

אשדוד אירחה משלחת פרלמנטרית מגאורגיה

השבוע ביקרה באשדוד משלחת פרלמנטרית מגאורגיה בליווי ח"כ דוד ביטן. את המשלחת קיבל ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, חברי הקהילה הגיאורגית באשדוד ונציגי העירייה. המשלחת ביקרה בנמל אשדוד ובמרכז המבקרים ופגשה שם את שר הביטחון יואב גלנט.

עיריית אשדוד נענתה לבקשת כנסת ישראל ואירחה משלחת פרלמנטרית מגיאורגיה אשר עשתה בישראל. המשלחת הגיעה לאשדוד כחלק מביקורה הרשמי בישראל כשהיא מלווה בחברי כנסת, ברב הראשי ליהדות גיאורגיה, בחברי הקהילה הגיאורגית ובנציגי עיריית אשדוד.

המשלחת עשתה יום שלם באשדוד. תחילת הביקור באולם מועצת העיר, שם התקבלה ע"י ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי וחברי הקהילה הגיאורגית באשדוד, בראשות הרב הראשי ליהדות גיאורגיה הרב יעקב גאגולאשווילי ומר משה בוטראשווילי – המשנה לראש העיר. את המשלחת ליוו כאמור חברי כנסת ישראל, יו"ר השדולה הפרלמנטרית גאורגיה-ישראל, חבר הפרלמנט הגאורגי מר גיבי מיקנדזה (Givi Mikanadze), יו"ר קבוצת הידידות הפרלמנטרית ישראל–גיאורגיה חבר הכנסת דוד ביטן, ושגריר גאורגיה בישראל מר לאשָה ז'ווַניָה.

 

 

למדינת ישראל יש מערכת יחסים הדוקה עם מדינת גיאורגיה אשר חולקות ביניהן ערכים משותפים, יחסים מדיניים כלכליים ותרבותיים והיסטוריה מפוארת. כידוע, גאורגיה היתה המדינה הראשונה שפרצה את מסך הברזל של השלטון הסובייטי ואפשרה ליהודים לעלות לארץ ישראל. יהודים רבים עלו מגיאורגיה לישראל ורבים מהם קשרו את גורלם באשדוד עד שהפכה לקהילה הגיאורגית הגדולה בעולם מחוץ למדינת גיאורגיה. מאז שנות ה-70, עם תחילת גלי העליה לאשדוד ועד ימינו, תרמו יהודי גיאורגיה לפיתוחה של אשדוד במגוון תחומים ובאשדוד גאים ומודים על כך.

 

 

ראש העיר ציין את באטומי כעיר תאומה לאשדוד ואת היחסים היפים המתפתחים בין המדינות ובין הערים, כך שרק טבעי כי משלחת כה מכובדת העושה בישראל, תבקר באשדוד ותהיה לאורחת רשמית של העיר. ואכן המשלחת ביקרה במקומות החשובים בעיר, סיירה ברחבי העיר והתרשמה מהתכנון המודרני ומהפיתוח המואץ של העיר, לאור היותה כה צעירה אך מאוד נמרצת. אחרי הכל אשדוד רק בת 66 שנים בלבד ומשטחי חולות הפכה לעיר מודרנית ויפה.

לאחר מכן ביקרה המשלחת בנמל אשדוד, הנמל הגדול בישראל, ושמעה סקירה על המפעלים הגדולים בעיר, על התשתיות הלאומיות הממוקמים באשדוד, על בית החולים, אלתא תעשיות, מוקדי מסחר ותעסוקה, חיי התרבות והפנאי ומיזמי התיירות כיאה לעיר חוף מהיפים בישראל. כמו כן הם עקבו אחר הבנייה המסיבית ברחבי העיר, על פארק ההייטק ועל רובע לכיש החדש וקריית הספורט ההולכת ונבנית בה. "אשדוד הולכת להיות למטרופולין אזורי אשר תהווה עוגן נוסף לחוסנה ועוצמתה של ישראל" אמרו בעיריית אשדוד. לאחר הביקור בנמל, המשלחת הגיעה למרכז המבקרים החדש של העיר, שמעו סקירה היסטורית על תולדות העיר ועל התוכניות העתידיות. על האירוח באשדוד היתה אחראית המחלקה לקשרי חוץ אשר ליוותה את המשלחת לכל אורך היום.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*