אשדוד אירחה כנס מוצלח למנהלי ספריות

אשדוד אירחה כנס מוצלח למנהלי ספריות

אשדוד אירחה השנה את כנס מנהלי הספריות הציבוריות בישראל, ובמשך שלושה ימי פעילות יכלו האורחים להתרשם מהעיר היפה שלנו, מההשקעות בעולם הקריאה וחשיבות הספר ומהספרייה העירונית המחודשת שלנו, שעברה מתיחת פנים ושדרוג ומציגה פעילות מגוונת עבור תושבי העיר, בכל הגילאים. אילת עמר, מנהלת הספרייה: "כבוד גדול לארח את הכנס השנתי. זכינו להרבה מאוד מחמאות".

איגוד מנהלי הספריות הציבוריות בישראל, בשיתוף מרכז השלטון המקומי ויוניברסיטי – מינהל ללימודים מוניציפליים, בחרו לקיים השנה את הכנס המקצועי למנהלי הספריות הציבוריות באשדוד. בכל שנה הכנס מתקיים ברשות אחרת והוא עוסק בנושאים הקשורים לעולם הספר, הקריאה והעיון, פעילות ואירועי תרבות המקרבות את התושבים והילדים לתכנים ויוצרים ספרותיים, ובין לבין מעלה לדיון נושאים המעסיקים את המנהלים בעבודתם.

השנה כאמור, הכנס התקיים באשדוד, במלון ליאונרדו, והוא נמשך שלושה ימים רצופים (29/11-1/12), תוך שהוא מציג תכנית גדושה ומרתקת. כך אפשר היה לפגוש סופרים, עיתונאים ויוצרים אשר עוסקים בכתיבה, המחזה ויצירה ספרותית. מרצים ונושאי דברים בתחומי הספר והיצירה. פאנלים בהשתתפות אנשי ציבור. מפגש עם אומנים ומעצבים אשר נותנים ביטוי חדש לחדרים ולחללי הספריות. תצוגות של פרויקטים ומשחקים חדשים ואירועי במה ומשחק להמחשת הדרכים כיצד להנגיש את הספר לצרכן.

גולת הכותרת היתה הביקור בספרייה העירונית המחודשת באשדוד. מנהלת הספרייה גב' אילת עמר ליוותה את הסיור והציגה את השינויים שנעשו בספריה באשדוד. סיור זה סיקרן מאוד את מנהלות ומנהלי הספריות, משום שאחד האתגרים שעומדים בפני המנהלים הוא כיצד להתמודד עם הפיתויים הטכנולוגיים בעידן המודרני, ולשמור על הספריות שיישארו רלוונטיות לציבור התושבים. עמר הציגה את השינויים שנעשו בספריה, את המחשבה שעמדה מאחורי השיפוצים המסיביים ואת הפעולות והפעילות המתקיימת כיום בספרייה וממקמת אותה כמוקד רלוונטי לתושבים.

במהלך הכנס ובעקבות הסיור בספרייה באשדוד, נערך גם מפגש למידת עמיתים והרבה מאוד הבטיחו לשוב ולבקר בספריה באשדוד, יחד עם צוותי הספרייה שלהם, על מנת ללמוד מקרוב על כל התהליך שנעשה בעיר בעניין חידוש הספרייה. "זה חשוב לנו ויש הרבה מה ללמוד מאשדוד בעניין זה" אמרו המנהלים.

גב' עדי דורה, מנהלת ההשתלמויות והכנסים בשלטון המקומי, נשאה דברים בפתיחת הכנס ושיבחה את אשדוד הן על האירוח והן על הפעילות שנעשית בעיר. "השנה הכנס מרגש במיוחד וישנה תחושה שמספר המשתתפות והמשתתפים עולה בכל שנה!!! הנהלת האיגוד החדשה פעלה ללא פשרות ובנתה תכנית גדושה לכנס. תודה לאילת, מנהלת הספרייה העירונית באשדוד, אשר קיבלה אותנו בחיבוק עוטף ובנכונות לעזור ותודה לעיריית אשדוד על האירוח".

אורן טואיל, מנכל החברה העירונית לתרבות ופנאי אשדוד, קידם את הבאים בברכה ואיחל למשתתפים כנס פורה ומוצלח. כן נשאו דברים עו"ד רות דיין מדר – מנהלת מחלקת חברה בשלטון המקומי, ובועז דהן – הממונה על הספריות במשרד התרבות והספורט

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*