ארגון הקבלני באשדוד: "המיכרזים ברובע הנחל חייבים לכלול משפריי דיור וותיקים"

ארגון הקבלני באשדוד: "המיכרזים ברובע הנחל חייבים לכלול משפריי דיור וותיקים"

עו"ד ורד זבולון צרפתי יו"ר הארגון ושלומי בן עזרי, מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד והשפלה מציעים לראש עיריית אשדוד,  לכלול במיכרזים לשיווק הקרקעות ברובע הנחל, גם תמהיל משמעותי למשפרי דיור וותיקים שגם הם תושבי העיר אשדוד.

כך עולה ממכתב שנשלח ע"י ארגון הקבלנים בשבוע שעבר לד"ר יחיאל לסרי, לאור הצהרות ראש העיר, לפיהן בכוונתו לשווק את כל הקרקע ברובע הנחל, רק בשיטת "מחיר למשתכן".

ארגון הקבלנים: "אנו מברכים את ראש העיר על המהלך להקמת רובע הנחל והשנה נקטוף סוף סוף את פירות היוזמה והתכנון שיביאו עמם בשורה אמיתית לתושבי אשדוד אשר ממתין זמן רב למלאי נוסף של דירות מגורים.  יחד עם זאת מניסיונן של ערים אחרות, חשוב ונכון ליצור תמהיל אוכלוסייה הכולל משפרי דיור, ותיקים וזוגות צעירים".

לדבריו התמהיל צריך לכלול יחס של 50% מהדירות ישווקו במסגרת "מחיר למשתכן" ו-50% ישווקו לשוק החופשי לטובת משפרי דיור וותיקים שהם גם תושבי העיר אשר נשכחו ע"י מדינת ישראל שקבעה שכל הדירות ייצאו במסגרת "מחיר למשתכן" ולמעשה כך הוקפא שוק הבניה.

ורד צרפתי זבולון: "שיווק משולב יגרום להפחתת המחיר למשתכן, שהרי היזם רואה לנגד עיניו יכולת לבצע "סיבסוד צולב" על ידי מכירת שאר הדירות בשוק החופשי. בכדי לזכות במכרז על קרקע, היזם יהיה מוכן  להפחית מהרווח הצפוי לו, ממכירת הדירה בשוק החופשי בכדי להגיש מחיר זול יותר ב"מחיר למשתכן" ובכך לשפר את סיכוייו לזכות  במכרז.  כך נשיג גם "תמהיל אוכלוסייה" וגם הפחתה נוספת של מחירי הדירות לזוגות הצעירים".

לדברי מנכ"ל הארגון באשדוד והשפלה, בנייה המיועדת לשיווק  בשוק החופשי תוביל לכך שהמבנים אשר ייבנו בסופו של דבר, יהיו מושקעים יותר, יפים יותר ובאיכות גבוהה יותר וזאת לאור העובדה שיזם שרואה לנגד עיניו מכירה בשוק החופשי ישקיע יותר, מאשר קבלן שרואה את עצמו כקבלן מבצע בלבד (כפי שרואה היזם את עצמו במכרזי מחיר למשתכן).

המנכ"ל בן עזרי מאמין כי היות ולאור הסכם הגג, צפויים שיווקי קרקע נוספים ובהיקפים משמעותיים, הביקושים הקיימים בשוק, עשויים לקבל מענה מתאים ללא השפעות על עליית מחירים. "הארגון שלנו עוסק בשיגרת יומו בניתוח שוק הדיור" אומר בן עזרי ומוסיף:  "המומחים של הארגון סבורים כי נכון לעיר אשדוד ששיווק הקרקע יהיה מבוקר ומתאים לצרכי כלל התושבים. אנו מאמינים וסבורים שעלינו לדאוג גם למשפרי הדיור  אשר אינם  נלקחים בחשבון בתקופה האחרונה ,למרות שהם מהווים החלק המרכזי בהנעת הכלכלה והוצאתם משוק הדיור סייע להקפאת שוק הדיור".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*