אקדמה גאה להציג: ״המקהלות״

אקדמה גאה להציג: ״המקהלות״

המקהלה הגדולה נקראת "זמירי הים"- השם הגיע מפני שאשדוד ממוקמת על "שער הים", אפילו התלבושות של חברי המקהלה בהתאם – לבושים בכחול ולבן. ניתן להצטרף למקהלות כבר בסביבות כיתה ב'- ג' (למקהלה הצעירה) ואם הם מתמידים וממשיכים במסלול המקהלות, הם עוברים בכיתה ז' למקהלה הבוגרת אשר מלווה אותם עד כיתה י"ב.

הרפרטואר מאוד מגוון: מוזיקה קלאסית- יצירות מהמאה ה- 18/19, מוזיקה מודרנית בסגנון ג'אז באנגלית, זמר עברי תמיד נלקח בחשבון והרבה פעמים שיר בשפה זרה. יש אפשרויות שונות לעיבודים מיוחדים, בהתאם ליכולות והילדים שיש באותה השנה, בעיקר ליצירות מלודיות ו-ווקלאיות.

רגע לפני פתיחתו של כנס המקהלות הייצוגיות באקדמא ניתן היה לשמוע חלק מהמשתתפים מבצעים חימום קולי בטכניקות שמוכרות מפיתוח קול ונרגשים לקראת עלייתם לבמה.

כבדו בנוכחותם: מר נועם יעקובי מדריך ומרכז מטעם משרד החינוך, הגברת מאיה שביט אחראית על כל המקהלות בישראל ולא רק, הגב' גלינה לוקאש רכזת רסיטלים מטעם משרד החינוך, מורי אקדמא היקרים וכמובן תלמידים ותלמידות בכל הגילאים ומשתי המקהלות.

יאנינה קודליק מנהלת אקדמא אשדוד בירכה את הנוכחים בבואם אל כנס המקהלות שהתחיל  כמיטב המסורת בשירה משותפת וכולם שרו יחדיו את השיר "שבת המלכה". משם עבר השרביט לגב' נטליה פודים קודל – רכזת המגמה לזימרה בקונסרבטוריון 'אקדמא' באשדוד ומנצחת על המקהלות האשדודיות שכבר כבשו במות ברחבי העולם.

ראשונים עלו לבמה מקהלת "זמירי הים", המקהלה הייצוגית של קונסרבטוריון אקדמא אשדוד. ליוו אותם נהורי על התופים וטל בגיטרה בס. הם ביצעו ארבעה שירים כשהשיר השני "בראשית" הולחן על ידי מרק ז'ליקובסקי שהתחיל ללמוד באקדמא בגיל 9 פסנתר וגם היה חבר במקהלה. בעל תואר ראשון באקדמיה למוסיקה שהגיע אף הוא ונכח בין הקהל באודיטוריום מונארט.

לאחר מכן עלתה לבמה המקהלה הצעירה של אקדמא על אף שמדובר היה בכנס של מקהלות ייצוגיות וגם הם ביצעו ארבעה שירים וכבשו במתיקות ומקצועיות את הקהל.

לידיעתכם, כל אחד יכול להגיע לשיעורים פרטניים שמעוברים על ידי אחת מהמורות לפיתוח קול ואל רק ילדים ובני נוער שכן ב״אקדמא״ אשדוד מלמדים שירה לכל הגילאים ובכל התחומים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*