אמי"ת באר אשדוד

אמי"ת באר אשדוד

אשדוד חנכה השנה בית מדרש חדש לבנות. יהיה זה מסלול חדש עבור תלמידות שסיימו את לימודיהן התיכוניים ועומדות לפני גיוס. המסלול, בדומה לישיבות ההסדר אצל הבנים, מחבר בין חינוך לקהילה, בין ערכים לאומיים לחברה ובין שליחות התנדבותית לשירות חובה. לאחר שנה הן מתייצבות לשירות צבאי מלא ואיכותי. הצדעה לבנות.

לראשונה באשדוד נפתחה השבוע מדרשה חדשה לבוגרות כיתות י"ב מרחבי הארץ, המבקשות ללמוד תורה לפני ואחרי השירות הצבאי ("ישיבת הסדר" לבנות). מדרשת אמי"ת באר היא מדרשה קהילתית המשלבת לימוד תורה עם חיים בקהילה ועשייה חברתית. המדרשה באשדוד היא אחות חדשה למדרשה הפועלת בעשור האחרון בירוחם, ובראשה עומדת תמר ביטון.

המחזור הראשון הפותח את המדרשה כולל 24 בנות שילמדו בשנה הקרובה וישתלבו בעיר ולאחר שנת הלימוד יתגייסו יחד לצבא בעיקר לתפקידי חינוך, מודיעין והגנה. הבנות יגורו ברובע ג' וישתלבו בעשייה קהילתית באחד התחומים: קליטת עלייה, הכנה לשירות משמעותי של בנות, תגבורים לימודיים, חונכות אישית, חינוך מיוחד, גינות קהילתיות, תכנית בת-מצווה לנערות ועוד.

בלב המדרשה עומד בית-המדרש ובו ילמדו שיעורי גמרא, תנ"ך, מדרש ואגדה, מחשבת ישראל, הלכה ומחשבת ההלכה, חסידות, פרשת שבוע, סוגיות באמונה, סדנאות יצירה ועוד. אחת לשבוע אחר הצהריים, יתקיים 'בית מדרש קהילתי' הפתוח לקהל הרחב של משפחות אשדוד.

במעמד הפתיחה של המדרשה קבע ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, את המזוזה בפתח המדרשה ובדבריו עמד על התופעה המבורכת של צעירות המבקשות לגדול בתורה ובעבודה, לתרום לקהילה ולצמוח בלימוד בו-זמנית. הוא בירך את העושים במלאכה שיצמיחו מדרשה לתפארת בשילוב הכוחות ובעבודה משותפת.

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל אמי"ת אמר כי כמנכ"ל רשת שנוסדה בידי נשי אמי"ת הוא גאה על הזכות לתרום ללימוד תורה של בוגרות שלא מסתפקות בלימודי התיכון או באולפנות אלא מחפשות  תורת חיים המחוברת אל המציאות, תורת חסד וחיבור לכלל ישראל. הוא ציין כי ההצלחה של מדרשת אמי"ת באר בירוחם הייתה דחיפה לפתיחת מקום תורה נוסף שיאיר בעיר.

תמר ביטון, העומדת בראש המדרשה, הודתה לשותפים מהעירייה ומרשת אמי"ת על  ההירתמות והתמיכה ואמרה כי "הבנות שבחרו במסלול התלת-שנתי המאתגר, חשקה נפשן ללמוד תורת חיים במעגל של קהילה ישראלית רבת-פנים, לחיות חיים שיש בהם נתינה וקבלה בו-זמניים עם כל פעימת-לב, ולהגשים את הערך של תלמוד המביא לידי מעשה".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*