אלפי בני אדם נזקקים לטיפול של צוותי מד"א במהלך יום הכיפורים

אלפי בני אדם נזקקים לטיפול של צוותי מד"א במהלך יום הכיפורים

מד"א נערך בכוננות שיא לקראת יום הכיפורים

מדי שנה, אלפי בני אדם נזקקים במהלך יום הכיפורים לשירותי  מגן דוד אדום. לאור הביקוש הגובר לשירותי מד"א ביום המקודש ביותר בשנה, נערכים במד"א בכוננות שיא לצום שיתחיל ביום שלישי (ט' בתשרי תשע"ו) ויסתיים ביום רביעי בערב (י' בתשרי תשע"ה 22-23.9.15). תחנות מד"א ברחבי הארץ יתוגברו גם השנה בחובשים, פאראמדיקים, אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ בנוסף לתקן שבמשמרות, כדי להיערך להענקת טיפול רפואי דחוף לאנשים שעלול להיפגע ולחוש ברע. מד"א פונה לציבור ומבקש שלא לשבש את תנועת האמבולנסים בחירום.

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין, קיים הערכת מצב בשיתוף מטה מד"א לקראת יום כיפור והנחה את מנהלי המרחבים לעמוד ברמת כוננות ג', שהיא הרמה הגבוהה ביותר, החל מערב יום כיפור ועד מוצאי החג.

בנוסף לצוותי מד"א בתחנות, לכונני מד"א הרכובים על אופנועים ולכונני מד"א הפזורים עם אמבולנסים בשכונות ובערים, יתווספו גם השנה כונני מד"א בעלי ציוד רפואי מתקדם שחלקם אף כולל דפיברילטורים בבתי הכנסת ברחבי הארץ, ויוכלו להעניק טיפול רפואי מיידי, מהיר ואיכותי לצמים שיחושו ברע. בנוסף, יעמדו בכוננות גבוהה גם שני מסוקי מד"א, המשמשים לפינוי ולהצלת חיים באזורים מרוחקים, בצפון ובדרום.

בנוסף לקראת יום הכיפורים, בשירותי הדם של מד"א עושים מאמצים גדולים להתרים מנות דם על מנות לספק מאות מנות ומרכיבי דם לבתי החולים ברחבי הארץ. במד"א שבים ומזכירים לציבור לבוא בימים אלו ולתרום דם על מנת להתגבר על מחסור הדם העונתי בתקופת החגים.

צוותי  מד"א נערכים מד"א שנה בכוננות מיוחדת לאור מספר המקרים הגבוה של הזקוקים לסיוע רפואי ממד"א מדי שנה ביום הכיפורים, העומד על ממוצע של כ-2,000 בני אדם, מרבית המטופלים על ידי צוותי מד"א הם הולכי רגל וילדים שנפגעים בכבישים בזמן רכיבה על אופניים רגילות וחשמליים, מתפללים שחשים ברע עקב הצום, ילדים ופעוטות  שמשחקים ללא השגחת מבוגר סמוך בבתי הכנסת בזמן התפילה ונשים בהריון שאחזו אותן צירי לידה ויש להעבירן בדחיפות לבתי החולים.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מדי שנה, מעניקים צוותי מד"א בכל רחבי הארץ טיפול רפואי מציל חיים לאלפי בני אדם הסובלים במהלך הצום מהתייבשויות והתעלפויות, נפצעים בכבישים ועוד. גם השנה, בעוד רבים מעם ישראל נמצאים בבתי הכנסת וילדים רבים שוהים בחוץ, יפעלו צוותי מד"א להצלת חיים. אני קורא לציבור להזעיק את צוותי מד"א בטלפון חירום 101 בכל צורך רפואי שעלול להתעורר ולפנות את הצירים ולאפשר את תנועת האמבולנסים של מד"א בכבישים בבטחה במהלך יום הכיפורים. בשמי ובשם עובדי ומתנדבי מד"א, אני מאחל לכל בית ישראל גמר חתימה טובה וצום מועיל וקל".

בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*