אלכוהול ללא רישיון

אלכוהול ללא רישיון

מכירת משקאות אלכוהוליים באזורי מגורים, הגורמים מטרד לתושבי המקום, היא חלק ממדיניות העירונית הנאבקת בתופעת האלכוהול והשלכותיה. בגזר דין שניתן בבית המשפט השלום באשדוד, הושת קנס בסך 8,000 ₪ על בעל עסק ללא רשיון עסק וללא אישורים מתאימים ומכר אלכוהול בניגוד לפסיקה. כמו כן ניתן צו סגירה לעסק שנכנס לתוקפו באופן מיידי.

בעל עסק שניהל את העסק שלו ללא רישיון עסק, ללא אישור משרד הבריאות וללא אישור כיבוי אש, הורשע בבית המשפט השלום באשדוד לאחר שהוגש נגדו כתב אישום ע"י העירייה. תמצית גזר הדין, עליו חתומה כבוד השופטת עדי אייזדורפר, מדגיש את חוק העזר ואת המדיניות העירונית האוסרת מכירת משקאות אלכוהוליים באזורי מגורים המהווים מטרד לתושבי המקום, בשל מכירת משקאות אלה והתאספות אנשים לשם רכישה ושתייה, על כל ההשלכות הנגזרות מכך.

"על פי הפסיקה, מתחם הענישה בעבירות מסוג זה הינו בין אלפי שקלים בודדים ועד עשרות אלפי שקלים" כותב בית המשפט ומדגיש בעניין זה כי מדובר ב"עסק שהתנהל ללא רישיון תוך מכירת משקאות אלכוהוליים, כאשר הדבר מקבל משנה תוקף שעה שמדובר בעסק שמצוי באזור שבו המדיניות המוגדרת והמפורסמת של הרשות הינה שלא לאשר רישוי לעסקים המוכרים אלכוהול בשים לב לתנאים הסוציו אקונומיים של מרבית תושבי האזור והמטרד הנגרם כתוצאה ממכירה זו".

במחלקה המשפטית של עיריית אשדוד אומרים כי מדובר במדיניות קיימת ומפורסמת (באתר העירוני) של העירייה, בנוגע לאי מתן רישיונות לעסקים המוכרים משקאות משכרים באזור ב', ובמקרה הנ"ל "בית אוכל המגיש משקאות משכרים לצריכה במקום". מדיניות העירייה, המתבססת על פניות המשטרה בעניין זה לאור ריבוי מטרדים ומפגעים במקום, נועדה למנוע החמרת המצב באזור ולהתחשב באוכלוסיה המבוגרת והותיקה הסובלת מאותם מטרדים ומנסה לתת מענה להם.

העירייה, באמצעות יחידות הפיקוח והאכיפה שלה, פועלת ליישום מדיניותה העירונית במטרה להבטיח את ביטחון הציבור ואת ביטחונם האישי של תושביה. האכיפה מתהדקת בעיקר במקומות שבהם יש פוטנציאל לעברה על החוק, כאשר בסמוך לבתי העסק הללו מתגוררת אוכלוסיה מבודרת הנסמכת על דאגת העירייה.

אגב, בית המשפט התחשב בנאשם והשית עליו עונשים קלים יחסית, משום שהנאשם הודה במיוחס לו וחסך זמן יקר מבית המשפט וכן משום שהעסק נסגר וכבר אינו מהווה מטרד. לבד מקנס בסך 8,000 ₪, הנאשם חתם על התחייבות בסך 25,000 שנה שלא לחזור על עבירה דומה במשך שנתיים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*