איך להפוך את הילד לדרדס?

איך להפוך את הילד לדרדס?

מדריך האיפור של סופר-פארם לפורים: איך להפוך לדרדס, פרפר, מלכת פרחים או מרלין מונרו ואחרי החגיגות – איך מסירים את האיפור? טיפים מאת המומחים של סופר – פארם.

חג פורים הוא אחד החגים האהובים והמהנים לילדים ולמבוגרים. מי לא רוצה להראות קצת אחרת פעם בשנה? אלא שבעוד שאת התחפושת ניתן לרכוש, כשמגיעים לאיפור מדובר במשימה קצת יותר מסובכת..

אפרת אצ'קרן, מאפרת ראשית של מותג Life לבית סופר-פארם מסבירה כיצד לאפר שלב אחר שלב את התחפושות הפופולאריות ביותר לבנים, לבנות וגם למבוגרים: פרפר, מלכת הפרחים, גיישה, פיראט, דרדס, ומרלין מונרו.

"מדובר בטכניקות איפור פשוטות, ואת מרבית המוצרים ניתן להשיג בסניפי סופר-פארם: עיפרון שחור, ריסים מלאכותיות ואודם אדום של לייף יסייעו במרבית מלאכת האיפור ובנוסף, עפרונות איפור ושפתוני איפור מיוחדים לפורים בצבעים: אדום, שחור, לבן, ורוד וכחול." אומרת אצ'קרן.

איפור דרדס:

מרכיבים: צבע גוף כחול, צבע גוף לבן, ספוגית, אבקת נצנצים כסופים, אייליינר שחור.

צובעים את הפנים בצבע גוף כחול עד שמתקבל מראה אחיד. מציירים גבות עגולות וגבוהות מעל הגבות המקוריות באמצעות אייליינר שחור. את הגבות המקוריות ואת העפעפיים צובעים בצבע גוף לבן וכחול באמצעות מברשת. בשלב הבא מציירים ריסים מעל ומתחת העין באמצעות אייליינר שחור, צובעים את קצה האף ואת השפתיים בצבע גוף לבן. מציירים מקו האורך של השפתיים שני פסים ליצירת פה שמח ומחויך, באמצעות אייליינר שחור. ניתן לפזר אבקת נצנצים כסופים מעל העיניים ובלחיים. להשלמת המראה ניתן להניח פאה בלונדינית או כובע דרדסי לבן.

מרלין מונרו:

מרכיבים: בסיס מבריק לפנים, מייק אפ, פודרה שקופה, צללית בהירה מנצנצת, צללית חומה, מברשת דקה, אייליינר שחור, מעגל ריסים, מסקרה, ריסים מלאכותיות, סומק ורוד, עפרון אדום לשפתיים, שפתון אדום.

מניחים על עור הפנים בסיס מבריק, לאחר מכן מניחים מייק אפ בצבע העור ומורחים עד ליצירת מראה אחיד. את המייק אפ מקבעים באמצעות פודרה שקופה. מניחים על העפעפיים צללית בהירה ומנצנצת, צללית מעט כהה יותר בגוון חום מניחים על עצמות הגבה. את הגבות ממלאים באמצעות מברשת וצללית חומה. בשלב הבא מאפרים את העין באייליינר דק, מעגלים את הריסים באמצעות מעגל ריסים ומניחים מסקרה שחורה מבסיס הריסים כלפי מעלה. ניתן גם להדביק ריסים מלאכותיות, יש לעשות זאת קרוב לבסיס הריסים המקוריות. לאחר מכן מניחים סומק ורוד על עצמות הלחיים, מציירים שפתיים באמצעות עיפרון לשפתיים בצבע אדום וממלאים אותן בעזרת שפתון אדום. לסיום מציירים נקודה שחורה מעל השפה באמצעות עיפרון שחור. כדי להשלים את המראה מניחים על השיער פאה בלונדינית.

פרפר:

מרכיבים: צבע גוף ורוד, סגול, לבן וצהוב, אייליינר שחור, ספוגית, מברשת לאיפור

כנפי הפרפר: בוחרים שלושה צבעי מים לפי צבע התחפושת, למשל: צהוב, ורוד וסגול, מניחים כל צבע בנפרד על ספוגית, טופחים על אזור הלחיים ויוצרים עיגולים צבעוניים בשתי הלחיים. מסביב לעיגולים מציירים את כנפי הפרפר באמצעות אייליינר שחור, הדיוק בשני הצדדים אינו הכרחי. ניתן לקשט את הכנפיים בנקודות לבנות, על ידי מברשת וצבע פנים לבן.

גוף הפרפר: מציירים עיגול בין שתי העיניים באמצעות אייליינר שחור וממנו מציירים שני מחושים מעלה וטיפה מוארכת על עצם האף. בנוסף, מומלץ לצבוע את השפתיים בצבע מים ורוד.

ואחרי החגיגות מגיע אתגר נוסף- הסרת האיפור:

אוקסנה פריגרינוב, מנהלת קוסמטיקה בסניף סופר-פארם, מציעה טיפים להסרה  קלה של האיפור מעורם של הילדים והמבוגרים:

  1. מרחו שכבת בסיס מתחת האיפור– עוד לפני שמתחילים להתאפר מומלץ מאוד למרוח קרם פנים עשיר בלחות על פנים נקיות. לילדים ניתן להשתמש בקרם לתינוקות או בקרמים ממחלקת הדרמוקוסמטיקה בבית המרקחת. קרם הלחות יהווה בסיס שיסייע מחד לשמור על האיפור לאורך זמן וגם יגן על עור הפנים.
  2. בחירת מסיר איפור- מסיר איפור צריך להתאים לסוג האיפור בו השתמשתם. צבעים לפנים באמצעותם מאפרים בדרך כלל תחפושות כמו פרפר ועוד, הם על בסיס שמן ולכן יש לבחור מסיר איפור שהוא על בסיס שומני גם כן. מסיר איפור מהעיניים דו פאזי מסיר איפור עמיד במים ועשוי להתאים להורדת איפור מכל

הפנים. מרחו אותו על פד קוסמטי מתאים והסירו בעדינות את האיפור. לאחר מכן אפשר להמשיך את הניקוי עם מגבון להסרת איפור, כמו המגבונים להסרת איפור של לייף העמידים במים ומועשרים בפרו ויטמין B5 וויטמין E. מגבוני לייף הינם היפו אלרגניים ולא מכילים אלכוהול, לכן מתאימים גם לילדים ולבעלי עור רגיש.

  1. העדיפו מסירים לעור רגיש – יש להתאים את סוג מסיר האיפור לסוג העור. במידה ואינכם יודעים מהו או שזוהי הפעם הראשונה שאתם מסירים איפור (בעיקר במקרים של פעוטות) העדיפו מסיר איפור לעור רגיש על בסיס טבעי.
  2. הסירו איפור בעדינות- למרות הקושי שבהסרת איפור פורימי, המבוסס בדרך כלל על שמן, הקפידו לעשות זאת בעדינות. מעבר לעובדה שהסרת איפור בצורה אגרסיבית גורמת לתחושת אי נעימות, אתם עלולים לגרום לפציעות ושריטות. העדיפו להוסיף עוד חומר הסרת איפור באמצעות צמר גפן על פני שפשוף חוזר של העור.
  3. שטפו את הפנים – הקפידו לשטוף את הפנים במים וסבון פנים לאחר הסרת האיפור. הסבון ינקה באופן סופי את שאריות האיפור.
  4. בסוף מירחו קרם– בתום תהליך הסרת האיפור מרחו קרם לחות על עור הפנים והצוואר כשהם לחים ובתנועות עיסוי מעגליות. מריחת קרם לחות על עור לח שהנקבוביות שלו פתוחות ובתנועות מעגליות תבטיח החדרת לחות באופן מקסימאלי ותמנע התייבשות העור.
  5. בשום פנים ואופן אל תשנו עם איפור!

ניתן להיעזר בסדרת סרטונים מאת מאפרת סופר-פארם המציגה את טכניקת איפור הדמויות- שלב אחר שלב.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*