איך בונים חדר הקפאה?

איך בונים חדר הקפאה?

יכול להיות שהמושג חדרי הקפאה יכול להישמע טיפה מוזר למי שלא נזקק להם אי פעם, אך יש לא מעט עסקים וחברות בארץ ובעולם שמשתמשים בהם לא מעט ואפילו על בסיס יום-יומי. חדרי הקפאה משרתים שווקים רבים, החל מרשתות השיווק שצריכות לאפסן מוצרי מזון שאין להם מקום במקררי הלקוחות ועד חברות תרופות שצריכות לאפסן את התרופות שלהן בטמפרטורות מאוד ספציפיות ונמוכות. אי פעם שאלתם את עצמכם כיצד חדר הקפאה נבנה בכלל? איך הצליחו לכלוא טמפרטורה כל כך נמוכה בתוך חלל אחד קטן? אם אתם סקרנים ורוצים לגלות את התשובות – אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא.

איזה בעל מקצוע יכול לבנות לי חדר הקפאה?

במידה ואתם מתכננים חדר הקפאה, חשוב לוודא שמי שבונה לכם אותו הוא מהנדס או טכנאי שמיומן בבניית חדרי קירור וחדרי הקפאה. בנייה לא מקצועית של חדר הקפאה יכול להוביל לנזקים כספיים גדולים וחס וחלילה גם לפגיעות בגוף, ולכן חשוב להקפיד להזמין חדר הקפאה רק מבעל מקצוע או חברה מוכרת המתמחה בסוג זה של חדרים.

על מה צריך לחשוב כשמתכננים חדר הקפאה?

אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לחשוב עליהם כשאתם מתכננים חדר הקפאה הוא מה אתם רוצים לאפסן שם? אוכל? מוצרים? תרופות? מאובנים? הפריטים שימלאו את חדרי ההקפאה הם אלו שיקבעו את הטמפרטורות בו. דבר נוסף שצריך לחשוב עליו הוא הגודל והמיקום של חדר ההקפאה. מהו המקום שאתם יכולים להקצות לחדר ההקפאה? מהו אורך החלל? הרוחב שלו? הגובה שלו? האם הוא מספיק לכם לאפסן את כל מה שאתם צריכים או שאתם צריכים לבנות חדר הקפאה נוסף? חשוב שתדעו את התשובות לכל השאלות האלה עוד לפני שאתם מתחילים את תהליך הבנייה.

אז ממה בעצם מורכב חדר ההקפאה?

חדרי הקפאה מורכבים משלושה פקטורים עיקריים שדורשים תשומת לב רבה:

  1. חומרי ההקפאה – איך נוכל להקפיא את החדר ללא חומרי הקפאה ייחודים? יחד עם בעלי המקצוע שתצטרכו לבחור חומר הקפאה שיתאימו למוצרים שאתם רוצים לאחסן. הם ימקמו את חומרי ההקפאה גם בתוך החדר וגם מחוצה לו על מנת להביא לאפקט ההקפאה הטוב ביותר.
  2. מערכת פיקוד ובקרה – אין מה לעשות, טמפרטורות לפעמים משתנות וגם חומרי הקפאה לעיתים מאבדים מהקור שלהם. על מנת שתהיו בשליטה, בכל חדר הקפאה תוכלו למצוא מערכת פיקוד ובקרת טמפרטורות שדרכה תוכלו לראות מהי הטמפרטורה בחדר ההקפאה שלכם.
  3. דלתות- הדלתות של חדר ההקפאה הן אלו ששומרות את כל הקור בפנים וידאגו לשמור על המוצרים שלכם בצורה הטובה ביותר. לכן, חשוב לוודא שהדלתות עשויות מהחומרים הטובים ביותר ושיש להן איטום איכותי. במידה והאיטום שמסביב לדלת אינו איטום איכותי, כל הקור יברח והמוצרים יתקלקלו. מרבית חדרי ההקפאה בוחרים לבנות שתי דלתות כניסה ויציאה, אך אפשר גם לבנות חדר הקפאה עם דלת בודדת.
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*