אדם ביסמוט, האדם שפיתח מערכת חדשנית להצלת חיים בחופים, נהרג בקרבות ברצועה.

אדם ביסמוט, האדם שפיתח מערכת חדשנית להצלת חיים בחופים, נהרג בקרבות ברצועה.

רס"מ (במיל.) אדם ביסמוט, שפיתח מערכת שמנטרת באופן חכם את כל מקרי הבטיחות והביטחון בים והראשונה הוצבה בחוף המצודה באשדוד,  נהרג ברצועת עזה*.

 

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "שמעתי בצער על נפילתו של רס"מ (במיל.) אדם ביסמוט, שכל חייו הוקדשו להצלת חיים של אחרים. לפני כשבועיים הוא הגיע לפגישה עם מנהל אגף החופים, אריה תורג'מן, כדי להמשיך את יישום המיזם החדשני שהגה ונועד להציל חיים בחופי הים. היה לנו הכבוד להיות העיר הראשונה להציב את המערכת של חברת סייטביט (SightBit)בחוף המצודה. מותו הוא אבידה גדולה למשפחתו, לחבריו, למכריו ולמדינת ישראל כולה המבכה אותו ועוד 23 מבניה. נמשיך להפעיל את המערכת ולהציל חיים, כפי שביקש אדם ביסמוט וכך ננציח אותו".

 

המערכת של חברת סייטביט מנטרת באופן חכם את כל מקרי הבטיחות והביטחון בים ויודעת לנטר את מצבם של 50 אלף מתרחצים ולהתריע בזמן על מקרי טביעה. במסגרת שיתוף פעולה עם מערך ההצלה ואגף החופים בעירייה, הוצבה המערכת בשנה האחרונה בחוף המצודה וסייעה למצילים במלאכת הצלת החיים. "אדם היה בנאדם עם חזון. הייתה לו תשוקה ואכפתיות לזולת, והוא הגה את הרעיון אחרי שהיה עד לטביעת אדם בים המלח", סיפר מנהל אגף החופים אריה תורג'מן. "בכל פעם ששוחחנו, הבחנתי בתחושת השליחות שלו להצלת חיים, והוא סיים את חייו הקצרים בהגנה על המולדת ועל האזרחים. תנחומיי למשפחתו".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*