אבודים נוסח דרומי

אבודים נוסח דרומי

לאחר 9 חודשים: בת 7 מהדרום, אשר נחטפה ע"י אמה, נפגשה עם אביה – בצרפת.

במהלך תיק חטיפה מורכב המתנהל בימים אלו בין כותלי בתי המשפט הישראלי והצרפתי, הצליח אב מהדרום, להגיע אל בתו החטופה, לאחר 9 חודשים – בעזרת פרקליטיו, עורכי הדין גיל שחף ומורן שחור ממשרד עורכי הדין, שחף ושות' המומחים לדיני משפחה וירושה, אשר ליווהו במסע הקשה.

המדובר בסיפור שבמרכזו ילדה בת 7 מהדרום, אשר נחטפה על ידי אימה מישראל לצרפת, זמן קצר לפני שאמורה הייתה להתחיל את לימודיה בכתה א'. האב, דמות מוכרת מתחום התרבות והאמנות, התגרש מהאם, בעלת אזרחות ישראלית וצרפתית, לפני כשנתיים. מאז גירושיהם, הם התנהלו כזוג גרוש לכל דבר ועניין לרבות תשלומי מזונות והסדרי ראיה.

אלא שבחודש אוגוסט 2015, האם ניתקה כל קשר, וכל ניסיונותיו של האב למצוא אותה ואת בתו, העלו חרס. בעקבות תלונה במשטרה, התברר בחלוף שבעה ימים, כי האם לקחה את הילדה הקטנה ונסעה עמה לצרפת. בתחילה הודיעה לאב כי בסיום החופש הם ישובו ארצה. לאחר מכן סיפרה שהילדה חשה ברע ולא ניתן לטוס עמה, אולם עד מהרה, הוברר כי האם אינה מתכוונת לחזור ארצה עם הילדה.

האב שכר האב את שירותיו של עוה"ד גיל שחף, המתמחה בניהול הליכי גירושין, ואשר צבר ניסיון בניהול תיקי חטיפת ילדים. עוה"ד שחף, צירף אליו את עוה"ד מורן שחור ממשרדו והם החלו במסע, חרף העובדה כי האם סירבה לתת לו כתובת מדויקת והבהירה לו כי הוא אינו רצוי.

לפני ימים אחדים הגיע האב, ביחד עם פרקליטיו עורכי הדין שחף ושחור, עורכת דין מקומית ומתורגמן, אל בית המשפט בצרפת, שם החליטה השופטת לדחות את הדיון בסוגיית הילדה לסוף חודש מאי. באותו מעמד, ביקש האב, באמצעות עורכי דינו, מהשופטת הצרפתייה לפגוש את הילדה בנוכחות האם. כמו ביקשו עורכי הדין שהאם תפקיד את דרכונה של הילדה אצל גורם נייטראלי על מנת שלא תוכל לחטוף אותה שוב, ללא הסכמת האב. השופטת הסכימה לשתי הבקשות.

המפגש בין האב לבתו היה מרגש במיוחד ובמשך שעה ארוכה, הם החליפו חוויות, חיבוקים ונשיקות. הילדה סיפרה כי היא מתגעגעת למזג האוויר הישראלי ולתבשיל האהוב עליה: אורז לבן עם הרבה קטשופ בצד.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*