צהוב

תרגיל מוסדות חינוך ארצי

תרגיל מוסדות חינוך ארצי

בשבוע הבא, יום ג' 20 בפברואר 2018 – ה' באדר תשע"ח, יתקיים בישראל תרגיל מוסדות חינוך וייטלו בו חלק בתי ספר, גני הילדים ומעונות היום. התרגיל הייעודי למוסדות החינוך, יתקיים בכל הארץ בו זמנית ויחל בשעה 10:05 בבוקר, ללא שתישמע אזעקה. בחודש מרץ יתקיים תרגיל ארצי לכל האזרחים.

על פי תכנית העבודה השנתית של פיקוד העורף, יתקיים בשבוע הבא תרגיל מתוכנן בכל מוסדות החינוך בישראל. תרגיל מוסדות החינוך יתקיים ביום ג' הבא, 20/2/18 – ה' באדר תשע"ח, בכל הארץ, החל משעות הבוקר המוקדמות (05:10 בבוקר), והשנה הוא ידמה ירי טילים.

פיקוד העורף, בשיתוף הרשויות המקומיות וגורמי ביטחון והצלה, מקיימים בכל שנה תרגילים שונים לתרחישים שונים (אשתקד התרחיש היה רעידת אדמה), שנועדו לשמר את רמת המוכנות במוסדות החינוך. השנה, התרגיל ידמה ירי טילים אך יהיה בו שינוי נוסף – התרגיל יתבצע ללא אזעקה אלא באמצעות אות בית ספרי.

תרגיל זה, המיועד כאמור למוסדות החינוך בלבד, לא נועד לציבור הכללי והוא לא נדרש להשתתף, אך פיקוד העורף ממליץ לנצל את פרסום התרגיל ולהעיר את תשומת לב האזרחים לנושאים הקשורים במוכנות, כדוגמת הכרות של כל באי הבית עם המרחב המוגן והתאמתו לזמן ההתרעה העומד לרשותו. בתוך כך, פיקוד העורף מציין כי בחודש הבא, יתקיים תרגיל נוסף שיתרגל את כל האזרחים.

אגף הביטחון העירוני כבר ערך את כל הפעולות מול מוסדות החינוך על מנת להכינם לתרגיל, לרבות ריענון הנחיות ההתגוננות, זיהוי המרחב המוגן, המקלט או חדר המדרגות לפי כלל "הכי מוגן שיש" ובתוך פרק זמן ההתרעה העומד לרשות התלמידים, התנהגות נכונה בשטח פתוח ותרגול הצוות החינוכי. כמו כן, פיקוד העורף דאג להפיץ מידע על התרגיל בכל אמצעי התקשורת.

באגף הביטחון אומרים שהתרגיל מבוקר ע"י פיקוד העורף, משרד החינוך והרשות המקומית, באמצעות מתנדבים שהוכשרו לביצוע הביקורת, על מנת לבחון את רמת המוכנות והיכולת התפקודית וככל שיהיו לקחים הם יתועדו וישלחו לבית הספר לתיקון הליקויים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*