פרשת השבוע ויקהל – פקודי / שניר אלמליח

פרשת השבוע ויקהל – פקודי / שניר אלמליח

בפרשת השבוע ויקהל – פקודי, משה רבינו נצטווה להקהיל את עם ישראל ולצוותם על עניין שבת קודש ומצוות השם.

"ויקהל משה את כל עדת ישראל", לאחר חטא העגל, נגרם פילוג בעם בין שומרי דרך השם לשאינם, ואז הוצרך משה להנחיל לעם ישראל תורה ומצוות, ולפני שמשה מסביר לעם ישראל את ציווי השם בבנית בית המקדש ובכל ציוויי התורה, נדרש קודם כל ״ויקהל משה את כל עדת ישראל״ משה נדרש ללכד ולאחד את כולם לחטיבה אחת, כי בהתלכדות ואחדות של עם ישראל ניתן להנחיל תורה.

שלום ואחדות בעם ישראל יש להם ערך עליון ומשמעות גבוהה אבל כל זה דווקא ורק בזמן שמקיימים את התורה ושומרים על מצוותיה, ובשביל שיהיה שלום בעם ובעולם נדרש קודם אחדות של כולם בקיום התורה והמצוות, ועל כך אמרו חכמינו ״גדול השלום שניתן בחלקם של צדיקים״.

משה רבינו רק לאחר שליכד ואיחד את עם ישראל אז התחיל בציוויי התורה ״אלה הדברים אשר צווה ה׳ לעשות אותם״.

הקהילה והאחדות יש להם ערך, רק כאשר מביאות הם לידי עשיית מצוות השם כראוי!

באם נזכה לקיים את מצוות השם כפי שנדרש מאתנו, לשמור שבת, לקיים מצוות, וללמוד תורה, אין ספק שבכך נרבה שלום ואחדות בעולם ומכח זה נזכה לכל הברכות הכתובות בתורה ובפרט לנשיאת פנים מהקב״ה שמביאה שלום, כפי שמברכים בברכת כהנים:
״ישא ה׳ פניו אליך וישם לך שלום״
ונזכה להשמר מכל פגע ומחלה, מכל נזק ותקלה. אמן.

שבת שלום ומבורך.
שניר אלמליח.

כניסת השבת: 17:33
יציאת השבת: 18:29

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*