פלטה ירוקה

פלטה ירוקה

תערוכת יחיד לאמן האשדודי מיכאל לולאן.

מיכאל לולאן, אמן אשדודי עלה ארצה מניס שבצרפת ב- 1997. לולאן הוא אמן אוטודידקט שהיה מחובר לאמנות ויצירה כבר מילדותו, אבל רק אחרי שעלה ארצה הפכה האמנות להיות עיסוקו המרכזי.

סגנון ציוריו של לולאן הוא שילוב מעניין של האמנות האימפרסיוניסטית והציור הנאיבי. בדומה לבחירתם של אמני התנועה האימפרסיוניסטית (שרווחה באירופה ובעיקר בפריז במאה ה- 19), הסטודיו שלו הוא הטבע. הוא מצייר ישירות מול הנוף המקומי או נופי צרפת כשהוא מבקר שם, ועל פי רוב נוטה לסיים את הציור בשטח.  לדבריה של אוצרת התערוכה סיגל מאור, "בעוד האימפרסיוניסטים ביקשו לתאר בציוריהם את הרושם של הרגע החולף בהשתנות האור והגוונים בטבע, בציוריו של לולאן מתקיימת מעין אידיאליזציה של הנוף עד כדי יצירת נופים נאיביים בעלי קסם רומנטי ומזמין ואשר ברובם שולט הירוק לגווניו. הנטייה לאידיאליזציה של הנוף נעוצה כנראה בגעגוע למראות ילדותו החרוטים היט בזיכרונו.  בניגוד לציירים שהגיעו לארץ ישראל מארצות אירופה ורוסיה בתחילת המאה הקודמת, ואשר שינו בהדרגה את גווני הפלטה שלהם מאפרוריים לצבעים חמים, לולאן דבק בירוק לגווניו. יתכן כי הוא בוחר מראש לצייר נופים המזכירים לו את נופי ילדותו ובכל אופן עדיין מתקיימת הקצנה גדולה של גווני הנוף המקומי לכיוון הירוק, החי והשופע, עד כי קשה לצופה להבדיל מה צויר בארץ ומה בחו"ל, ומה מפעיל יותר רושם על האמן – המראות הפרושים מולו או זיכרונות ילדותו".

יום ד' 28.11.18  |  שעה 19:30  |  בית יד לבנים, דרך ארץ 3  |  התערוכה תינעל בתאריך 27.1.19  |  למעוניינים לרכוש ציורים ויצירת קשר עם האמן: 052-5745233.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*