לרבים מאתנו היא משמשת כ"שפה שנייה" ומהווה חלק בלתי נפרד מעולמו התרבותי- חינוכי של התלמיד ואחת הדרכים המרכזיות לעיצוב אישיותו.

שיתוף הפעולה יבוא לידי ביטוי במתן קורסים של בי"ס רימון, המיועדים למוזיקאים חובבים ובמסגרת לימודי החוץ של בית- הספר. הקורסים שיתקיימו ב"אקדמא", הקונסרבטוריון העירוני באשדוד, יהיו בחסות החברה העירונית לתרבות ויועברו ע"י מורים מרימון ותחת חסות פדגוגית של ביה"ס (תאריך התחלה- דצמבר 2018).

בנוסף, תוקם מגמת מוזיקה על- אזורית בשיתוף בתיה"ס התיכונים בעיר (בשנה"ל הבאה).

מנכ"ל רימון- משה סיני: "אני מברך על ההחלטה האסטרטגית לקדם שיתוף פעולה בין עיריית אשדוד לביה"ס למוסיקה רימון ,שהוא מוסד הלימודים הגבוה המוביל בתחומי החינוך המוזיקלי ובוגריו מוליכים את תעשיית המוסיקה בישראל.

אשדוד בראייתי, היא עיר מרכזית בישראל ומפתחת את תחומי החינוך, התרבות והמוסיקה. אני שמח על ההשקעה החשובה והערכית של העירייה והעומד בראשה בתחומים אלו, ובטוח כי שיתוף הפעולה בינינו יביא לערך מוסף גבוה לצעירים ולתושבי אשדוד".

יהודה עדר- נשיא רימון: "יצא לי להשתתף כבר פעמיים כנגן וכמנחה בפסטיבל "מדיטרנה" באשדוד. הפסטיבל הוא פנינה אמיתית של עיר ים- תיכונית תוססת שמייצרת חיבורים בינלאומיים ברמה הגבוהה ביותר. ביה"ס למוזיקה רימון רוצה לתרום את ראיית עולמו היצירתי והאקדמי לעיר אשדוד".