חג המוזיקה – FETE DE LA MUSIQUE

חג המוזיקה – FETE DE LA MUSIQUE

בין שלל אירועי חג המוזיקה המאפשרים לכל תושבי העיר היצע נרחב לבילוי פנאי איכותי וללא תשלום  אפשר יהיה להבחין גם ביוצרים מקומיים, שחלקם יופי וחלקם  הופקדו על הניהול האמנותי וכאחראים בפועל להפקתם של המופעים במתחמים השונים כחלק מתפישה מערכתית ומתוך הבנה כי יש לעודד יוצרים ויצירה מקומית. בואו להכיר.

יניב נחמני (40),מנהל אמנותי של חג המוזיקה

מוזיקאי, יוצר ומבצע ומייסדו של 'גנאווה דה חביב'- הרכב מוזיקלי בהשראה של מוסיקת ה“גנאווה” שמגיעה ממרכז וצפון אפריקה. צליל ישן שמאופיין בכלים מסורתיים ועתיקים. שירה בקולות ומנטרות מתגברות הן חלק משמעותי ביצירה הזאת והן מצטרפות למקצבים ייחודיים למדבר הסהרה ולאפריקה בכלל. בנגיעות בלוז, דרך הברברים במרוקו ועד לקלסיקות מרוקאיות מבית.נחמני יצא באלבום בכורה לפני כשמונה שנים עם הסינגל המצליח "נערה צפון אפריקאית" .על פרויקט הגנאווה- מוזיקה שבטית, טקסית, שתתן לכם תחושה של טרנאס בכלים חיים ומנטרות מתגברות שהן חלק בלתי נפרד מהגנאווה. את ה- גנאווה ניצן לפרש בכמה אופנים, המקור שלה לא מוחלט, אך יש האומרים שהיא מגיעה מ'גאנה' שבאפריקה, מוזיקה של עבדים שברחו והפיצו כביטוי לחופש הן בצלילים והן בווקאליות. נחמני, שר בשלוש שפות- עברית, מרוקאית וגיבריש (שנחשבת לשפה לכל דבר) ומשתמש במוטיבים של הגנאווה העתיקה בחיבור מודרני שנוגע בכולם. נחמני עובד בימים אלו עם פטריק סבג,מפיק מוזיקלי מהבולטים בארץ  אף הוא בן אשדוד.על חג המוזיקה בעיר שאותו הוא מנהל מוזיקלית זו השנה השנייה הוא אומר, "מדובר ביוזמה מבורכת של החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד שמצטרפת ליוזמות  קודמות, שייזמו בשנים האחרונות בעיר. מדובר בשינוי משמעותי המעצים את האמנים והיוצרים באשדוד ומציע תרבות הנגישה לכל-אני מודה ליוזמים ושמח להיות חלק מהמיזם "

לצפייה בתכנייה לחץ כאן

אסף איינהורן מנהל  את מתחם הילדים ברובע ד'

איינהורן (24), מוזיקאי אשדודי צעיר העובד עם ילדים ונוער הוציא לאור  לפני כשנה את אלבום הבכורה שלו "מבוכים" והופיע באולם המופעים של מונארט במופע שסגר את סבב ההופעות של השקת האלבום. איינהורן מנגן על גיטרה מאז היה בן 10, התחיל ללמוד ב"כלי זמר" ולאחר כשלוש שנים המשיך לבדו. הוא למד במקיף ח' במגמת אלקטרוניקה ומחשבים והופיע את הבמות הפתוחות ברחבי העיר .במהלך שירותו הצבאי נפצע במבצע "צוק איתן" ובמהלך השיקום גילה את הצד היוצר שלו מה שהוביל לעשרה שירים שאותם כתב והלחין.איינהורן נעל את אירועי חג המוזיקה הבינלאומי 2017 במופע שהתקיים בפאב "הזרם". בימים אלו הוא מופיע ברחבי הארץ וגם בפאבים מקומיים בעיר אשדוד ובקרוב עתיד להתחיל לימודים באקדמיה (היוקרתית) למוזיקה בירושלים.

רונן הרוניאן מנהל אמנותי של מתחם הנוער (אמפי-מונארט) בחג המוזיקה

הרוניאן (36), מוזיקאי אשדודי, מנהל חדר החזרות של 'בטא'- מרכז המוזיקה לנוער ולצעירים  בעיר הפיק מוזיקלית במסגרת סדרת 'מוזיקה בקלנג' את המופע האחרון בליין המופעים השני בשם "גשם אחרון" בו הופיעו שישה אמנים יוצרים צעירים, בני העיר אשדוד שקיימו, חלקם לראשונה מופעי בכורה לשירים מקוריים שכתבו והלחינו, הפיק מוזיקלית את המופע 'ישראלי וחצי' בו יוצרים צעירים הופיעו בשירים מקוריים שנכתבו בהשראת התערוכה 'זמר בודד הוא הלב'. מנחה חבורות זמר והרכבים צעירים, מפיק מוזיקלי ומנגן על כלים רבים אך בעיקר על גיטרה בס , שותף להרכב 'הגרוב-בנד' עם אייל פרץ , חבר בהרכב 'יוניסון' שעומד לצאת עם אלבום בכורה בקרוב.

אסף איינהורן  מפיק מוזיקלי של  מתחם הילדים ברובע ד'

איינהורן (24), מוזיקאי אשדודי צעיר העובד עם ילדים ונוער הוציא לאור  לפני כשנה את אלבום הבכורה שלו "מבוכים" והופיע באולם המופעים של מונארט במופע שסגר את סבב ההופעות של השקת האלבום. איינהורן מנגן על גיטרה מאז היה בן 10, התחיל ללמוד ב"כלי זמר" ולאחר כשלוש שנים המשיך לבדו. הוא למד במקיף ח' במגמת אלקטרוניקה ומחשבים והופיע את הבמות הפתוחות ברחבי העיר .במהלך שירותו הצבאי ביחידת החילוץ וההצלה של פיקוד העורף נפצע כתוצאה מנפילה מגובה רב ובמהלך השיקום גילה את הצד היוצר שלו מה שהוביל לעשרה שירים שאותם כתב והלחין. אסף מופיע ברחבי הארץ בשנה האחרונה במופעים חשמליים, אקוסטיים ומרבה בשיתופי פעולה עם אמנים שונים, לאחרונה אסף מקיים מופע משותף עם האמן והיוצר דן ברגר ולהקתו ה"ברגרז" ברחבי הארץ.

לצפייה בתכנייה לחץ כאן

אדיר כוכבי, מפיק מוזיקלי של מרתון נוסטלגיה במרכז המסחרי ברובע א(רח' רוגוזין)

כוכבי הוא מוסיקאי, חצוצרן, מעבד, מלחין ומפיק הפועל כבר למעלה מ 25 שנה. בוגר האקדמיה למוסיקה של אמסטרדם, ניגן עם אמנים והרכבים מובילים באירופה, אמריקה ובישראל. היה שותף לפרויקטים מגוונים בארץ ובעולם (תאטרון, פסטיבלים, סדנאות). בדיסק "ריקוד" שהקדים את המופע השכיל אדיר לרתום את יכולותיו רבות השנים לבחירת יצירות המבטאות את הרקע האישי והמוסיקלי שלו בשילוב 6 נגני ההרכב וכלי הנגינה שלהם (חצוצרה, סקסופון, כלי הקשה, בס , גיטרה וקולות), התורמים מניסיונם ופרשנותם, ומוסיפים כך למיזוג הייחודי של המקצבים, הצלילים והקולות. על המופע ״אדיר כוכבי והשורשים " בעיבודו והפקתו הוא אומר, " המוזיקה הכלי המשמעותי והעצמתי ביותר לקירוב ואיחוד בין תרבויות שונות, במיוחד בחברה הישראלית המאופיינת ברב- תרבותיות ".

כוכבי יחבור ביום המוזיקה ל-2 מופעים במתחם שברובע א' ויצטרף כחצוצרן בשעה 18:30 'מופע ג'אז ושאנסונים' בניחוח צרפתי עם דבורה בנאסולי שתבצע את הקלאסיקות הידועות והגדולות מכל הזמנים, יחד עם פסנתרן הג'אז יעקב מורווין והחצוצרן אדיר כוכבי ובשעה 19:30 למופע 'אוריינטל לטין ג'אז' הרכב לטין ג׳ז המשלב חומרים מקוריים בשילוב קלאסיקות אפרו קאריביות וג׳ז עם ניחוחות אוריינטליים. חברי ההרכב, מהמובילים בתחומם בסצנה הישראלית יוצאים מרקם עשיר לכדי מוסיקה מקפיצה ושמחה. חברי ההרכב: טל בביצקי – קלידים, בן דנציג – בס, דוד אדר – תופים, יוסף אברג׳ל – כלי הקשה, נגן אורח: אדיר כוכבי – חצוצרה.

שלום תשובה: מנהל הסאונד באירועי חג המוזיקה

תשובה(36) אחד מהיוצרים המעניינים הפועלים בעיר ומי גם שזוכה להערכה של ממש ממבקרי המוסיקה בארץ הוא שלום תשובה :זמר, יוצר, נגן גיטרה מאשדוד, מנהיג הרכב שקרוי על שמו, צ'ובה, thuva באנגלית וכן כל השירים באנגלית. לפני מספר שנים כתב עליו עמוס אורן ,מהחשובים שבמבקרי המוסיקה בארץ ,"דומני שמאז ההתוודעות שלי לעמיר לב, במחצית שנות התשעים, לא התרגשתי והתלהבתי מיוצר ישראלי כמו תשובה, וזה על אף ולמרות שהוא שר באנגלית. האלבום Summary שלו (תמצית, סיכום) הוא האלבום הטוב, המסעיר והמרגש ביותר ששמעתי בשנים האחרונות מאת אמן ישראלי בכלל, באנגלית בפרט. אפילו יותר מכל הכוכבים והמאורות הנוכחיים בפופ הישראלי-אנגלי, זמרים, זמרות והרכבים גם יחד. מדובר בלא פחות ממאסטר פיס. יצירת חיים."

המוסיקה של תשובה מורכבת מבלדות והמנוני פולק רוק אמנותי והרמוני – מוזיקה מרגשת ומשובחת שקשה למצוא היום ונשמעת כמו שנשמעה בתקופות תמימות יותר של הרוק. לא בכדי זכה תשובה כבר לחמם הופעות של עמיר לב ושל אסף אבידן. תשובה הופקד כמנהל האמנותי של  "מוזיקה בקלנג" סדרת מופעים אינטימיים של בית אריה קלנג הזוכה לאהדת הקהל המקומי. בחג המוזיקה יופקד תשובה על נושא הטכני הסאונד בכל המתחמים .

ניר טייב במופע 'להקה של איש אחד'- לופר קצבי המבוסס על כלי נשיפה והקשה

טייב(32) גדל והתחנך מוזיקלית ב'אקדמא' הקונסרבטוריון של  אשדוד, בוגר האקדמיה למוזיקה בירושלים, אמן כלי נשיפה וכלי הקשה , ניגן בהפקות גדולות בארץ והשתתף  במופעים עם אמנים כמו ברי סחרוף, דקלה שירי מיימון ועוד.כיום מנגן עם ההרכב 'בלקן במחסן', 'מועדון הקצב של אביהו פנחסוב' ובעוד הפקות שונות. ניר טייב במופע לופר קצבי המבוסס על כלי נשיפה והקשה.

יש לדעת כי הלופר (מסובב צלילים) (באנגלית: Looper) הוא כלי מוזיקלי אלקטרוני, שעושה לופינג: מקליט ומשדר בזמן אמת קטע מוזיקלי, ובין השאר, משכפל ומכפיל בלייב את קולו של המוזיקאי, ומייצר לולאות חוזרות ונשנות של שירה בתוספת אפקטים מסונתזים. יצירה מוזיקלית המתבססת על לופרים או סאמפלרים לסוגיהם בדרך כלל נבנית בשכבות על גבי שכבות של קול, עם עומק וגוון שבהם שולט האמן דרך הכלי.הכלי פופולרי בקרב זמרים, אמני ביטבוקס ותקליטנים, ייחודו של הכלי הוא האפשרות של מוזיקאים יוצרים להפוך ללהקה של איש אחד

יום חמישי, 21.6 בשעה 10:00 בבוקר, מתחם הילדים 'דור העתיד', מרכז מסחרי רובע ד', רח' חיים משה שפירא.

מופע שקיעה עם שרון בוני ו'כוח הראסטה'

שרון בוני, (48) זמר אשדודי , למד תופים בקונסרבטוריון 'אקדמא'.מי שדחף אותו להתעסק בתחום באופן מקצועי היה גיל בנימיני האשדודי הלא הוא הזמר סילברדון. שימש כסולן  של ההרכב 'שורשי אפריקה' לאחר שהסולן האשדודי אף הוא עימנואל יירידי נסע לצרפת. בוני,מציל ים במקצועו שאותו תוכלו למצוא בתחנת ההצלה בחוף 'לידו' משתייך לקהילת גולשי הגלים באשדוד הוא בעל גוון קול שחור ומיוחד, שר בעיקר רגאיי וקלאסיקות מהז'אנר של  בוב מארלי, פיטר טוש ועוד. בשנה האחרונה עובד שרון על חומרים מקוריים ופורץ לכל מיני סגנונות מוזיקליים על טהרת הרגאיי, סול פאנק ומוסיקה שחורה. בוני מקדיש את המופע לגולש איתי מור ז"ל שנפטר בנסיבות טרגיות. את שרון ילוו חברי ההרכב של "כוח הראסטה"

יום חמישי,21.6 בשעה 19:30,ליגל רחוב הטיילת 1,ללא תשלום.

לצפייה בתכנייה לחץ כאן

אייל פרץ מארח חברים במשכן לאמנויות הבמה:

אייל פרץ ,זמר הנשמה האשדודי הלא הוא "סול-מן" ולהקת הגרוב בנד  במופע מוזיקלי בינלאומי שעובר דרך ישראל, צרפת, רוסיה, ספרד, אתיופיה, אנגליה ואמריקה. בקיץ 1986 עובר אייל יחד עם משפחתו להתגורר באשדוד ולדבריו הוא הפך לאשדודי בנשמה. לצד העיסוק במוסיקה לא שכח אייל לרגע את אלו שלא שפר עליהם גורלם והוא מצטרף כרכז פיתוח עסקי בבית הספר מפת"ן ארזים יבנה, שבו למדים בני נוער מקצוע לצד לימודים עיוניים. לדבריו עד היום הוא יכול להתרגש עמוקות מקטע של גוספל כנסייתי או כשהוא  מגלה עוד בלדת סול קורעת לב, "בקיץ 84 צפיתי בכבלים הפירטים בפסטיבל  וודסטוק וכשראיתי ושמעתי את ג'ו קוקר התרגשתי עד דמעות והבנתי שמוסיקת הנשמה האמריקאית השחורה ואני הולכים לחתונה קתולית משום שהיה במוסיקה הזו  המקור שאליו שאפתי להגיע ."

פרץ ,שנולד במגדל העמק, מספר כי  תנאי החיים הקשים :עוני ומצוקה, אלימות, תסכול ושאר חומרי הרס היו מציאות היומיום שלו. יחד עם זאת, האופציה של האזנה לתקליטים וקלטות, הרעב למוסיקה  לעוד סולו גיטרה מרגש, שעות עמידה מול המראה ונגינת סולו דמיונית באוויר עם להקות דוגמת פינק פלויד, לד זפלין, סנטנה, סגול כהה ואחרות היו למחוז מפלט שלנו ובריחה לעולם של רצון להגשים חלום  במקום להיכנע למציאות הקשה."

במופע המרכזי יארח פרץ את עמק עמרמי, ליסה פיטמן וטל סרבוס .ובנוסף יופיעו  להקת 'פרחי אשדוד', להקת 'מרקם', ענבל בן שטרית, קנובש והמופע 'פטיט פלור'

יום חמישי, 21.6, בשעה 21:00,במשכן לאמנויות הבמה הפיס אשדוד.דרך ארץ 1,אשדוד.להזמנת כרטיסים:08-9568111

00

פרסומת:

החלה מכירת הכרטיסים לאירוע הגדול של הקיץ

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*