דוד אסייג נכנס לפוליטיקה.

דוד אסייג נכנס לפוליטיקה.

באמצע העשור החמישי לחייו מחליט דויד אסייג שנכנס לחיי אלפים מתושבי העיר לרגעים השמחים של חייהם, בבריתות בר/בת מצווה, חתונות ואירועים, בדרך כלל משמחים להיכנס לפוליטיקה.

גם אם זה לא נראה ככה, הפעילות הפוליטית לא חדשה לאסייג, כבר ב2013 החל אסייג את דרכו הפוליטית שהיה שותף במטה ״יש עתיד״ עם הקמתה. לאחר מכן, בבחירות המוניציפליות היה פעיל מרכזי במטה של שמעון כצנלסון ומשם, קיבל את ניהול המטה המקומי של מפלגת ״חוסן״, מפלגתו של בני גנץ, באיחוד הגדול  עם ״יש עתיד״ קיבל אסייג את ראשות מטה ״כחול לבן״ אותו הוא מנהל עד היום עבור בני גנץ, ושוב עם שם חדש, המחנה הממלכתי.

 

עם גבי אשכנזי ואורית פרקש הכהן בימי כחול לבן

 

עכשיו שאתם מבינים שהפוליטיקה זורמת בדמו של האיש שנחבא מזה שנים אל הכלים, ועד כמה שזה יישמע מוזר בורח גם ממצלמות נותר דוד אסייג די אנונימי בזירה הפוליטית, עד המערכת הקרובה.

לא מעט ירימו גבה על החיבור של אסייג עם אלי נכט, אין ספק שלא מדובר בחיבור אולטימטיבי אבל זו אולי ההפתעה הגדולה שמבשל נכט לבחירות 2023. הקמת קבוצה עם מכנה משותף רחב ומשהו בקונספט החדש שבה את ליבו של אסייג.

דויד אסייג הוא ללא ספק אחד המותגים הגדולים של אשדוד, בטח בתחום הצילום והאירועים. אדם אהוב ומוכר לאלפים בהם נגע באופן אישי, דורות שלמים עברו דרכו מצילומי ברית ועד לחתונה, החנות שלו היא נקודת ציון לכל מי שמחפש במרכז הקריה כתובת או עסק.

 

אסייג מקבל תעודת הצטיינות כקצין נפגעים

 

אסייג משמש גם כקצין נפגעים מעוטר באותות הוקרה, יוצא שלאסייג יוצא לפגוש אנשים ברגעים השמחים של החיים אך לא פעם ולא פעמיים ברגעים הקשים בהם הוא זה ש״דופק על הדלת״ להודיע על אובדן חיי חיילים מטעם הצבא, תפקיד הדורש יכולת אנושית יוצאת דופן.

משיחה עם אסייג כשנשאל מה מביא אותו להיכנס דווקא עכשיו לזירה הפוליטית מתנשם דויד בכבדות ושולף באוטומטיות שהוא לא יכול יותר להסתכל מהצד.

החיבור לנכט הפתיע גם אותו בהתחלה, אט אט התקרבו השניים וכשנכט זיהה את הפוטנציאל ואת ההיכרות של אסייג עם העיר, בניה ובנותיה החליט לצרף אותו לנבחרתו ומשם הכל היסטוריה.

  

אסייג גדל ברובע ו׳ ברחוב יהודה המכבי, עוד מימי נערותו בלט אסייג בתנועות הנוער ותמיד לצד ניהול העסק המצליח ידו של דויד היתה במאבקים חברתיים כאלה ולאחרים.

דויד היה מעורב בועד ההורים של מקיף ג׳ ובמקיף ו׳ והוביל שם את מאבק הזזת שער הכניסה, מאבק חזיתי שניהל מול ראש מינהל החינוך, אריה מימון, בו ניצח בהכרעת ראש העיר שפסק לטובתו של אסייג.

דויד אסייג שותף פעיל מול הרבה גופים ותמיד נחשב כמישהו שאפשר לסמוך עליו, במעשה, במעשה או במילה טובה.

 

עם שר הביטחון והרמטכ״ל לשעבר רב אלוף גבי אשכנזי

 

אסייג נמנה גם על מארגני ההפגנה נגד הרפורמה, מידי שבוע מתייצב אסייג יחד עם חבריו להפיק את האירוע הכי דמוקרטי שידעה העיר, האירוע שהחל כאירוע פרוביזורי, תפס בשבוע האחרון תאוצה והפך לאירוע של אלפים.

אסייג מעוניין להשפיע בעיקר בתחום החינוך, כמי ששלח 3 ילדים למערכת החינוך באשדוד מרגיש אסייג שחייבים לעשות תיקון במערכת, אסייג שהיה תמיד איש של ערכים מרגיש שהערך החשוב ביותר הולך ונעלם מבני הנוער, החברתיות. אסייג שחווה מידי את חוסר הסובלנות של הצד השני בהפגנות מרגיש שמשהו מתפספס פה ותשומת הלב לא מגיעה מצד העירייה הנוכחית על ממוניה.

אלי נכט מצידו יכול להיות מרוצה מהנכס הפוליטי שגייס, הוא גם אומר זאת בכל הזדמנות, השניים מסכימים על לא מעט מהערכים המשותפים אך חלוקים גם לא מעט, מה שהופך את השותפות למעניינת.

אסייג נחוש להשתלב במועצת העיר הבא ומתחייב לשרת את הציבור האשדודי אליו הוא כל כך מחובר, מדובר במשב רוח מרענן ראשון לקראת אוקטובר 2023 של אנשים חדשים בעלי אופי חברתי שקמים מהכורסא הנוחה ונכנסים לביצה הפוליטית. בהצלחה.

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*