צהוב

“Super Jazz Ashdod”: מוזיקת ג'אז וקולינריה באטמוספירה

“Super Jazz Ashdod”: מוזיקת ג'אז וקולינריה באטמוספירה

ערב "ג'אם סשן", שכולו אלתורים ווירטואוזים של אמני “Super Jazz Ashdod”הפסטיבל  הבינלאומי לג'אז באשדוד שפגשו את הקהל לערב אינטימי באווירה אחרת וייחודית של קסם מוזיקת  הג'אז בשילוב של קולינריה משובחת נערך במסעדת 'אטמוספירה' במתחם הסטאר סנטר בעיר. היה וואו!

זו הפעם התשיעית לפסטיבל הג'אז באשדוד“ Super Jazz Ashdod” בניהולו האמנותי של ליאוניד פטשקה ובהפקה של החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד.

הקהל שהגיע, רכש כרטיס וקיבל משקה ראשון במתנה, התיישב במסעדה באווירה אינטימית ונהנה נהנו ממנות קולינריות משובחות מעשה ידיו של השף ירון בן חמו וצוות המסעדה ונהנו ממופע שלאף אחד לא היה מושג איך יתחיל וכיצד ייגמר מלבד שהולך להיות מלא בגרוב וריגושים.

את הערב פתח פטשקה והודה לכל האמנים שהגיעו וכמובן לעיר אשדוד שמארחת אותם – מרוסיה, מולדובה, תאילנד, ארה"ב ואחד מנגני הסקסופון הטובים בעולם: ביל אוונס ויחד איתו כל המוזיקאים שישתתפו בהמשך בקונצרטים הגדולים במשכן לאמנויות הבמה באשדוד.

פטשקה הודה לראש העיר אשדוד – ד"ר יחיאל לסרי, לבוריס גיטרמן – סגן ראש העיר ויו"ר דירקטוריון החברה העירונית לתרבות הפנאי לויטלי סלוצקי- סמנכ"ל החברה לתרבות הפנאי  ולמפיק בוריס אקסלרוד , שעשה ימים כלילות יחד איתו כדי שהפסטיבל ייצא לדרך.

המופע הספונטני שרובו ככולו אלתורים וחגיגת ג'אז גדולה, נפתח באווירה של מפגש משפחתי, מעין מופע חימום לקראת המופעים הגדולים. הראשון שעלה היה אמן ממולדובה שניגן על fanflut (חליל מעץ) שאלתר יחד עם פטקשה, היה על התופים והקלידים לסירוגין. לאחר מכן עלה הרכב של ארבעה אמנים ממוסקבה והאווירה החלה להתחמם. אמני הפסטיבל הוזמנו אחר כבוד  לבמה  ואלתרו בחופשיות , כרוח הדמיון שנחה עליהם וכך זה נמשך עד כל האמנים זה עד לשעות הקטנות של הלילה…

יו"ר דיקרטוריון החברה העירונית, מר בוריס גיטרמן שהגיע לערב אמר, "זה אחד מהפסטיבלים הכי טובים של החברה לתרבות והדגל שלנו כבר תשע שנים. בזכותו של ליאוניד פטשקה שהוא אמן אשדודי ומהטובים בעולם.מגיעים לכאן אמני ג'אז מהשורה הראשונה בעולם. יש כאלו שכבר מכירים ויש שמגיעים פעם ראשונה ובזכות כל העוסקים במלאכה אשדוד ממוצבת בשורה אחת עם פסטיבלי הג'אז הטובים בעולם".

האירועים המרכזיים של  פסטיבל "סופר גא'ז אשדוד" ה-9: קונצרטי גאלה כפולים ייערכו בהמשך במשכן לאמנויות הבמה. אורח הכבוד של הפסטיבל הוא נגן הסקסופון הנודע ביל אוונס מארה"ב, אוונס היה מועמד פעמיים לפרס הגראמי והיה חבר בלהקתו של אגדת הג'אז מיילס דיוויס.

ויטלי סלוצקי, סמנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי סיכם את האירוע המוצלח באטמוספירה, "הפסטיבל שלנו כמו יין טוב, רק הולך ומשתבח עם השנים. השנה חלק ממופעי הפסטיבל נערכו במרכזים הקהילתיים ובמוסדות התרבות השונים בעיר וכל המופעים היו "סולד אאוט". בשנה הבאה אנחנו נחגוג עשור לפסטיבל הג'אז עם הפתעות רבות". בהחלט יש למה  לצפות!

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*