כלים חד פעמיים OUT

כלים חד פעמיים OUT

נושא השימוש בכלים חד פעמיים בגנים ובצהרונים נמצא בשבועות האחרונים בראש סדר היום הציבורי וזכה לאייטמים בכל מהדורות החדשות. בעקבות כך, רשויות שונות שוקלות או החליטו לעבור לשימוש בכלים רב פעמיים. באשדוד, המקדמת תכנית אסטרטגית לקיימות ואיכות סביבה, הקדימו את המאוחר וכבר לפני שנה וחצי הופסק השימוש בחד פעמי ובמעונות והצהרונים באשדוד עברו לשימוש ברב פעמי.

אשדוד היא העיר החמישית בגדולה בישראל ובתחומה אלפי ילדים השוהים במהלך היום במאות צהרונים ומעונות, לכן המספרים הם משמעותיים מאוד והמעבר לכלים חד פעמיים מסייע לנו לצמצם נזקי סביבה. להלן המסגרות באשדוד הפועלים במסגרת הרשות המקומית:

  • 180 צהרוני גנים
  • 14 מעונות
  • 50 כיתות מעון

מדובר בהיקף של למעלה מ-5,000 ילדים הנמצאים מידי יום בכל המסגרות הנ"ל. כולם עברו לשימוש בכלים רב פעמיים כבר לפני שנה וחצי והמשמעות הסביבתית ברורה לכל.

ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי: "כבר לפני שנה וחצי אשדוד סיימה את המעבר משימוש חד פעמי לרב פעמי, כך שכיום כל המעונות והצהרונים באשדוד משתמשים ברב פעמי. ההחלטה שלנו התקבלה מתוך הבנה שאיכות הסביבה חשוב לכולנו והשימוש בפלסטיק פוגע בנו, שכן כמויות עצומות של פלסטיק נזרקות מידי יום וגורמות נזק עצום. אני שמח לראות שרשויות נוספות העלו את הנושא לסדר היום הציבורי וקורא לעוד ועוד רשויות להצטרף ולאמץ ערכי קיימות ואיכות סביבה".

ד"ר לסרי ציין כי הוא מתכנן בשורה נוספת בהתנהגות הארגונית במטרה להמשיך ולצמצם את השימוש בפלסטיק. מעבר זה נעשה כחלק מתפיסה כוללת וראיה רחבה של העיר שנועדה לקדם בתי ספר ירוקים, גני ילדים ירוקים, טבע עירוני ירוק, חוף ללא בדל וחוף ללא פלסטיק. "כלים חד פעמיים זו אחת הבעיות הסביבתיות במדינת ישראל, שכן כלים אלו אינם מתכלים ולרוב אינם ניתנים למיחזור" הוא מסכם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*