תביעה נגד אולמי בלה וידה: הכיסא נשבר ובת 72 שברה את ידה

תביעה נגד אולמי בלה וידה: הכיסא נשבר ובת 72 שברה את ידה

תושבת אשדוד בת 72 תובעת מאות אלפי ₪ לאחר שבמהלך ברית מילה נשבר הכיסא עליו ישבה ושברה את ידה.
כך עולה מתביעה שהגיש בא כוחה עו"ד דותן לינדנברג העוסק בתביעות נזקי גוף, בבית משפט השלום באשדוד נגד בלה וידה-הטירה הכחולה.

מהתביעה עולה כי בחודש מרץ שנה שעברה התארחה בשעות אחה"צ באירוע ברית מילה ולפתע, נשבר הכיסא עליו ישבה והיא נפלה על רצפת האולם. ממקום התאונה הקשישה פנתה למרכז הרפואי 'טרם' ובצילום רנטגן אובחן כי שברה שתיים מאצבעות ידה השמאלית.

לאחר הטיפול ועד היום האשה סובלת  ממגבלות בטווחי תנועה בעיקר בעת כיפוף ויישור אצבעותיה, זאת בנוסף לכאבים שמעירים בשינה ומחולשת אחיזת חפצים. מצב זה מקשה עליה לבצע פעולות כגון סחיטה, קילוף ירקות, שטיפת כלים, הרמת משאות וביצוע עבודות משק הבית.

אורתופד מטעם התביעה שבדק אותה לאחרונה, קבע כי היא סובלת מנכות בשיעור 17 אחוזים בגין קשיון  של אגודל שמאל, וקשיון אצבע מס' 2. הרופא מייחס מחצית מהנכות לפגיעה עצמה ומחציתה למצבה הרפואי לפני הפגיעה.

לטענת עו"ד דותן לינדנברג, אם בעלי האולם היו פועלים בזהירות הנדרשת, דואגים  לסביבה בטוחה כמו למשל הצבת כיסא בטיחותי ותקין או דואגים לתחזק הכיסא הפגום, הקשישה לא הייתה נופלת מהכיסא וניתן היה למנוע את תוצאת התאונה.

מהתביעה עולה כי כתוצאה מהתאונה הפכה התובעת מאדם עצמאי, למוגבלת מאוד הזקוקה לעזרת צד ג', כאשר עקב נכותה התפקודית אינה יכולה לשרת עצמה כבעבר והיא זקוקה ותזדקק לעזרה גם בעתיד. כתוצאה מנכותה התפקודית בגלל התאונה, פחתו הנאות חייה באופן משמעותי  והיא נאלצת לחיות גם עם פגיעה בדימויה העצמי.

האשה תובעת מבית המשפט לפסוק לה פיצוי עבור  עזרת צד ג', כאב וסבל והוצאות רפואיות.

טרם הוגש כתב הגנה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*