רוכב האופניים החשמליים הפך לצמח. הנהג שהתנגש בו זוכה!

רוכב האופניים החשמליים הפך לצמח. הנהג שהתנגש בו זוכה!

ויטלי קומרוב, צעיר שרכב על אופניים חשמליים ברובע ט' באשדוד נפגע בתאונה והפך לצמח ואילו הנהג שפגע בו, זוכה. כך עולה מגזר דין של בית משפט השלום לתעבורה באשדוד (24.6.20), נגד נהג רכב יונדאי בן ה-24 שנאשם בעבירות של אי שמירת מרחק, נהיגה בקלות ראש, במהירות בלתי סבירה, גרימת חבלות של ממש והתנהגות הגורמת נזק וחבלה.

התאונה קרתה בחודש אפריל לפני כשנתיים כחצי שעה לאחר חצות בשד' רחובות מול בית מס' 24 ברובע ט' בעיר. נהג האופניים החשמליים שלבש בגדים שחורים, פונה ממקום התאונה עם פגיעת ראש קשה כשהוא מורדם ומונשם ונגרמה לו פגיעה מוחית בלתי הפיכה.

קוסטה קיפניס, בוחן התנועה שחקר התאונה העיד כי הרכב גרם לתאונה בשל אי שמירת מרחק מספיק מרוכב האופניים וכי בזמן הפגיעה מאחור, רוכב האופניים החשמליים נסע באמצע הכביש בנסיעה ישרה. הבוחן קבע כי מסימני הבלימה עולה כי הנהג נסע במהירות של 57 קמ"ש בעת הפגיעה והגיב לסכנה במרחק של 17 מטרים בלבד מרוכב האופניים. אז החל לסטות מנתיב הנסיעה ובלם מאוחר מדי.

בחקירה הנגדית שביצע עו"ד אדי נוז, בא כוחו של נהג היונדאי, הבוחן השיב כי הוא אינו יודע אם ניתן היה למנוע את התאונה, כי אינו יודע מהירות הנסיעה של רוכב האופניים.

הנהג הפוגע העיד כי רוכב האופניים התפרץ לכביש בין מכוניות מצד ימין, נסע לפניו באלכסון, התיישר ואז נפגע. לטענתו הוא נסע בנתיב הימני במהירות של פחות מ-50 קמ"ש וכי התאורה במקום לא הייתה מספקת. הנהג טען כי "המוח שלי בכלל לא עיקל את מה שקרה, הבחנתי בו מאית השנייה לפני התאונה".

הסניגור עו"ד אדי נוז העוסק במשפט פלילי ותעבורה טען כי יש לזכות הנהג הפוגע. זאת כי בוחן התנועה לא יכול לשלול שרוכב האופניים הגיח מהמדרכה, השתלב בכביש לפני רכבו של נהג היונדאי, בפרק זמן שלא אפשר לו להגיב ולמנוע התאונה. הוא הוסיף כי התאורה במקום והעובדה כי מדובר באופניים, מחזקים המסקנה כי לא ניתן לייחס לנהג הרכב אחריות לתאונה מעל לכל ספק סביר.

השופטת ליאת שמיר הירש, ציינה במעמד גזר הדין כי מדובר תאונה מצערת אשר גרמה לפגיעה חמורה של רוכב אופניים צעיר אשר לא יחזור להיות כשהיה. השופטת קבעה כי גרסת ההגנה הינה גרסה סבירה אשר לא נסתרה על ידי בוחן התנועה. היא ציינה כי מעדות הבוחן עלה שלא ניתן לשלול כי רוכב האופניים  הספיק להתיישר לאחר שהתפרץ לכביש באופן שלא הותיר לנהג היונדאי זמן להגיב ולמנוע התאונה.

השופטת: "על אף שבדרך כלל פגיעה חזית-אחור יש בה כדי להעיד שלא נשמר מרחק בטוח בין כלי הרכב, בפגיעה אופניים חשמליים, קיים צורך בדבר מה נוסף מבחינה ראייתית על מנת להוכיח כי קרות התאונה אכן נעוצה באי שמירת מרחק. לדבריה הבוחן העיד כי בשחזור התאונה, הבוחן לא מדד את המרחק בו ניתן היה להבחין ברוכב האופניים. העובדה שהנאשם פגע ברוכב האופניים בסוף זמן התגובה ועת החלו סימני הבלימה יש בה כדי להעיד שמדובר היה בפרק זמן קצר מאוד בו הבחין נהג הרכב ברוכב האופניים.

לבסוף פסקה כי הנאשם זכאי מחמת הספק.

צילום: istock

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*