עיריית אשדוד: מבקר המדינה רוצה שתושבי מדינת ישראל יעמדו בפקקים

עיריית אשדוד: מבקר המדינה רוצה שתושבי מדינת ישראל יעמדו בפקקים

עיריית אשדוד מגישה עתירה לבג"צ כנגד משרד מבקר המדינה לביטול דו"ח המבקר בנושא יישום פרויקט תחבורה ירוקה באשדוד ,מאחר ועשרות רבות של עובדות , טיעונים ומסמכים שהוגשו לעורכי הדו"ח , אינם מוזכרים בו ולא נלקחו בחשבון כלל ועיקר
פרופ' עו"ד אריאל בנדור : " עיריית אשדוד חולקת בתוקף רב על עיקרי הממצאים , המסקנות, ההערות וההמלצות בדו"ח. היא עומדת על כך כי פעולותיה באשר לפרויקט המורכב וחסר התקדים ולניהולו, היו תקינות ואף ראויות לשבח"

מבקר המדינה בחר לערוך דו"ח ביקורת במהלך ביצוע השליש הראשון של פרויקט מהמורכבים שידעה מדינת ישראל בתחום התחבורה בתוך רשויות גדולות. תוך שצוות הביקורת מתעלם מכך שמדובר בפרויקט שאין לגביו ניסיון בארץ כלל ובשל כך חלו בו שינויים והתאמות נדרשות תוך כדי ביצוע , שינויים שתואמו עם משרד התחבורה ומשרד האוצר וקיבלו את אישור מועצת העיר אשדוד כנדרש ועל פי כל דין.

הפרויקט עומד ביעדיו וישיג את מטרותיו , תוך עמידה בתקציבים המאושרים. לטענות הביקורת בעניין זה אין כל בסיס עובדתי. ולראיה מצורף פרוטוקול ועדת ההיגוי של הפרויקט הכוללת נציגים ממשרד האוצר , ממשרד התחבורה וחברת בקרה חיצונית, כולל דו״ח מקורות ושימושים המצביע על כל התקציבים המאושרים, ומעיד חד-משמעית ובניגוד למסקנת המבקר, שאין חריגה מתקציב הפרוייקט, ואף מדגיש כי שורה של רכיבים בפרויקט אשר הדו"ח טוען כי בוטלו או הוקפאו, יבוצעו גם יבוצעו במלואם.

המבקר התעלם מבקשת העיריה לקיים שימוע הוגן לטענות העיריה וניסה לייצר מראית עיין של שימוע בתאריך שנציגיו אמרו שהדו"ח כבר בבית הדפוס . ולכן הדו"ח לוקה בכשלים מנהליים , ראייתיים ומשפטיים רבים ואנו בטוחים שבג"צ יקבל את עמדתנו לאחר שיבחן באופן מעמיק וראוי את המסמכים והעובדות.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "אני מיצר על כך שהמבקר מיהר להסיק ולהציג מסקנות כשאנו עדיין בשיאו של תהליך ביצוע פרויקט התחבורה, הזוכה כבר בשלב זה לשבחים מכל גורמי המקצוע העוסקים בקידום תחבורה ציבורית. וזאת, תוך התעלמות מופגנת מנתונים עובדתיים שהוצגו בפני צוות הביקורת. עצם ההתמודדות על הפרויקט כמודל לאומי, ויותר מכך, היציאה לביצועו בסמוך לבחירות האחרונות, מהווים החלטה מנהיגותית שאני גאה בה, מתוך הכרה באחריות שמוטלת עליי כראש רשות בקידום פתרונות לבעיה הלאומית של התחבורה במדינת ישראל, ואני חושש כעת שהדו"ח השגוי והמטעה הזה, יגרום לאובדן האמון במוסד הביקורת וירתיע ראשי רשויות אחרים מלקחת אחריות דומה. אני משוכנע שאם מבקר המדינה בעצמו יבחן את הסוגיה נוכח העובדות וההוכחות שנציג בפניו, עוד טרם עתירה לבית המשפט, מסקנות הדו״ח ישונו לחלוטין״

מנכ"ל העיריה אילן בן עדי: " אני עומד על כך שהעירייה ביצעה את כל פעולותיה בפרויקט כשטובת תושבי אשדוד ורק טובתם לנגד עיניה, צר לי שמבקר המדינה בחר שלא להמתין לסיום הפרויקט ולכל הפחות להתייחס למעלה מ1000 עמודים של פרוטוקולים וסיכומים שהועברו אליו , הדבר משול לאפיית עוגה עם מרכיבים חסרים תוך שהמבקר מזדרז להוציאה מהתנור טרם השלימה אפייתה , והתוצאה בהתאם . אנו בטוחים שבג"צ יחזיר את הדברים למסלולם הנכון לאחר יבחן את העובדות והמסמכים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*