משבר הקורונה: האם ניתן לקבל דמי אבטלה ובנוסף לכך נכות כללית?

משבר הקורונה: האם ניתן לקבל דמי אבטלה ובנוסף לכך נכות כללית?

"ישנן מקרים שבהם הביטוח הלאומי דחה בעבר תביעות לקבלת פיצוי בגין נכות עבור מחלה, כיוון שרף השכר שלכם היה גבוה מדי. בימים אלה אם פוטרתם מהעבודה כתוצאה ממשבר הקורונה או שקוצץ שכרכם, ניתן לבחון שוב הזכאות לקבלת פיצוי מהביטוח הלאומי". כך מסביר עו"ד דותן לינדנברג העוסק בתביעות נגד הביטוח הלאומי ומוסיף כי "אחד התנאים לקבלת הקבצה בגין נכות כללית הוא אם אינך עובד או לחילופין אם הכנסתך כשכיר או כעצמאי נמוכה מ-60% מהשכר הממוצע, קרי עד 6,331 ₪" (נכון להיום).

עו"ד לינדנברג: "משפחות שאחד מבני הזוג למשל פוטר מהעבודה בגלל משבר הקורונה, מחשבות מסלול מחדש ויושבות על המדוכה כיצד יוכלו לשרוד את התקופה הקשה. זה הזמן לבחון מחדש האפשרות לקבל זכאות מהביטוח הלאומי כדי לקבל קצבה על נכות כללית שבעבר לא יכולתם לקבל או שתביעתכם נדחתה".

נכות כללית היא נכות שנגרמה בגלל מחלה או ליקוי מלידה שאינם קשורים רק לתאונת עבודה או תאונת דרכים. למשל מחלת סכרת, בעיית לב, בעיה נוירולוגית קשה או אפילו בעיה נפשית.

לאחר הגשת תביעה כזו, אם רופא מטעם הביטוח הלאומי קבע לכם נכות רפואית בשיעור מסוים או אם יש לכם מספר ליקויים רפואיים,  תהיו זכאים לקצבה. בתנאי שנקבע שעקב נכותכם, אינכם מסוגלים לעבוד או יכולתכם להשתכר ירדה ב-50% לפחות, ונקבעה לכם דרגת "אי כושר" בשיעור מסוים.

"חשוב לציין כי ניתן לקבל גם דמי אבטלה וגם קצבת נכות כללית" מציין עו"ד דותן לינדנברג ומוסיף: "המצב הקשה מאוד שנוצר בגלל משבר הקורונה מביא למצוקה קשה ובפרט של אילו אשר בנוסף לפיטורים או הפחתה משמעותית בשכר סובלים מנכויות קשות. לכן חשוב לדעת כי החוק מאפשר במקרים מסומים לקבל גם דמי אבטלה וגם קצבת נכות כללית דבר שיכול לסייע לאילו אשר מאוד זקוקים לסיוע זה בימים אלה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*