מבאך עד גרשווין: רסיטל פסנתר במונארט

מבאך עד גרשווין: רסיטל פסנתר במונארט

דניאל בורוביצקי, בן אשדוד שהופיע בסדרה עם תזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של זובין מהטה, יגיע לאשדוד להגיש רסיטל סולו מיוחד יחד עם יוליה פולינסקייה.

דניאל בורוביצקי, שנולד בשנת 1991 בסמארה שברוסיה עלה לארץ בהיותו בגיל שלוש עם משפחתו, שהשתקעה בעיר אשדוד. פסנתר החל ללמוד בגיל 8. מוריו היו לואיזה יופה בקונסרבטוריון "הסדנה" שבירושלים (2000-2007) ופרופ' ארנון ארז (2008-2009). את לימודי התיכון עשה בבית הספר התיכון הישראלי למדעים ואמנויות בירושלים, שירת בצה"ל במעמד של מוסיקאי מצטיין.

סיים את התואר הראשון בהדרכתו של פרופ' תומר לב בביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה, אוניברסיטת תל אביב (2009-2015), למד בבית ספר למוסיקה באוניברסיטת ייל (2015-16) וכעת ממשיך את לימודיו לתואר שני בבית הספר הגבוה למוסיקה שבקלן תחת הדרכתו של קלאודיו מרטינז מנר.

דניאל הופיע בצפון אמריקה, דרום אמריקה, אירופה והמזרח הרחוק. כסולן ניגן תחת שרביטו של זובין מהטה בקונצרט גאלה חגיגי בהיכל התרבות בתל­-אביב עם התזמורת הסימפונית של ביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן­ מהטה, וכן עם הפילהרמונית של סנט פטרסבורג, התזמורת הסימפונית חיפה, התזמורת הקאמרית הישראלית, אסנבמל סולני תל אביב, הקאמרטה ועוד.

זכה במספר תחרויות בינלאומיות, ביניהן ­מקום שלישי בתחרות בינלאומיות "אנימטו" שבפריז (2014), מקום ראשון בתחרות הבינלאומית לפסנתרנים ע"ש איזידור באהיץ' שבסרביה (2012), "גראנד פרי" בתחרות לפסנתרנים צעירים באתונה (2002), ובתחרות הפסנתרנים הצעירים של סנט פטרסבורג (2001).

בארץ ­ הוא זכה בפרס "קלרמונט" בתל אביב (2014), במקום השני בתחרות הפסנתר ע"ש כץ באוניברסיטת תל אביב (2012), במקום שני בתחרות "פסנתר לתמיד" (2012) – תחרות ארצית לעידוד פסנתרנים צעירים הנערכת באשדוד.

דניאל הוא חבר בהרכב הפסנתרנים "מולטיפיאנו", בהקמתו של פרופ' תומר לב. עם הרכב זה סייר במזרח הרחוק ובדרום וצפון אמריקה, והקליט בחו"ל יחד עם האנסמבל עם תזמורת הקאמרית האנגלית ( 2014) ועם התזמורת הפילהרמונית המלכותית של לונדון (2017).

הוא השתתף בכיתות האמן הבינלאומיות לפסנתר "תל חי", קיבל מלגות הצטיינות מקרן התרבות "אמריקה­ ישראל" בין השנים 2012-2016, ומקרן "יהושוע ומרגריט לקנר" בין השנים 2015-2017.

יוליה פולינסקיה נולדה במוסקבה בשנת 1995 ועברה עם משפחתה להמבורג שבגרמניה כאשר הייתה בת שנה.

היא החלה את לימודי הפסנתר בגיל 4 ובגיל 11, למדה בתוכנית מיוחדת לצעירים תחת האקדמיה למוסיקה בלובק.

משנת 2007 עד 2012 היא המשיכה את לימודיה באקדמיה הגבוהה למוסיקה שבהמבורג, ובשנת 2012 התקבלה ללימודי תואר ראשון בבית ספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה, תל אביב. שם היא למדה אצל פרופ' אסף זהר ואצל דר' מרק שבינר.

כיום, היא לומדת לתואר שני תחת הדרכתו של פרופ' קלאודיו מרטינז. מנר בבית ספר הגבוהה למוסיקה בקלן.

יוליה זכתה במספר פרסים בתחרויות לפסנתר ברחבי גרמניה ובישראל. ביניהן תחרות “Steinway” ו"Jugend musiziert", וזכתה במספר מלגות יוקרתיות מטעם ממשלת גרמניה.

היא הופיעה והקליטה ברחבי ישראל וגרמניה, כולל הקלטה חיה ל"קול המוסיקה". בשנת 2014 הופיעה כסולנית עם תזמורת הפילהרמונית הקלאסית של המבורג. היא השתתפה בכיתות אמן חשובות בישראל, הולנד, אוסטריה ואיטליה.

יוליה עבדה עם גדולי המורים לפסנתר בעולם, ביניהם: ויקטור דיריביאנקו, אלון גולדשטיין, אוקסנה יבלאנוסקייה ואנדריאס פרוליך. בתכנית יצירות מאת י.ס. באך, פ. שוברט, י. בראהמס, ל.ו.בטהובן, ד. שוסטקוביץ', ג. גרשווין.

רסיטל פסנתר עם דניאל בורוביצקי ויוליה פולינסקייה' – יום רביעי 11.7  |  שעה 20:00  |  כרטיסים :50 ₪  |  טל': 050-5712825

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*