לראשונה, אשדוד נכנסה לעשר הערים המובילות בישראל !!!!

לראשונה, אשדוד נכנסה לעשר הערים המובילות בישראל !!!!

אם היו צריכים באשדוד נתון מעודד לשנת הבחירות אז הם הגיעו עטופים בצלופן מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, הנתונים מכניסים את אשדוד למקום השמיני בעשרת הערים הגדולות תחת הפרמטרים החשובים של איכות החיים. זוהי קפיצה משמעותית לעיר אשדוד שדשדשה בסקרים הקודמים מחוץ לגדולות, 61 מדדים של איכות חיים, קיימות וחוסן לאומי נמדדו וקבעו שאשדוד במקום השמיני.

הנתון המרשים ביותר קובע כי ברמת התעסוקה אשדוד נמצאת מעל הממוצע הארצי.

לפי סקר מדדי איכות חיים שהלמ"ס מפרסם היום, אשדוד נמצאת במקום השמיני בדירוג 14 הערים הגדולות. מדובר בהישג גדול שכן אשדוד נכנסה לדירוג עשר הערים המובילות בישראל מבחינת מדד איכות חיים. זאת בניגוד לסקרים ולמחקרים שונים שהתפרסמו בשנים האחרונות, בהם היא לא נכנסה לדירוג הגדולות. היום כאמור, אשדוד היא אחת הערים המובילות בישראל.

יותר מכך, מבחינת נתוני התעסוקה שהוא מהפרמטרים היותר משמעותיים במדד איכות החיים של כל אדם בוגר, אשדוד רושמת הישג מרשים במיוחד: שיעור התעסוקה באשדוד עומד על 63%!! גבוה יותר משיעור הממוצע הארצי (61.1%)! ובמילים אחרות, בעוד ששיעור האבטלה הממודכת בישראל עומד בממוצע על 25.8%, אשדוד רושמת שיעור אבטלה של 25.5% בלבד!!!

מדדים

סקר הלמ"ס הציב 61 מדדים של איכות חיים, קיימות וחוסן לאומי שפותחו לשנת 2016 ומתוכם, נתוניהם של 34 מדדים זמינים גם בפילוח לפי הערים הגדולות. דירוג הערים התבסס רק על מדדים המשותפים לכל 14 הערים הגדולות ובהם: שיעור התעסוקה, שיעור המועסקים במשרה חלקית שלא מרצון ושביעות רצון מעבודה, הרוגים בתאונות דרכים, פצועים קשה בתאונות דרכים, הולכי רגל הרוגים בתאונות דרכי, הולכי רגל פצועים קשה בתאונות דרכים, תמותת תינוקות, תוחלת חיים, מידת אמון במערכת הבריאות, הערכה עצמית של בריאות, צפיפות דיור,  שביעות רצון מאזור המגורים, שביעות רצון מהדירה, בני 30 בעלי השכלה על-תיכונית והשכלה גבוהה, שיעור הצבעה בבחירות לכנסת 2015, שביעות רצון מהחיים,  ציפיות ביחס לעתיד, תחושת יכולת להתמודד עם בעיות.

אשדוד במקום הראשון בשביעות התושבים מהפארקים ושטחים ירוקים וע"פ הסקר 74 אחוז מרוצים מאיכות הפארקים והשטחים הירוקים! נתון זה מוכיח את כי החלטתו של ראש העיר להקצות יותר מ-12 מיליון שקלים לשדרוג הפארקים העירוניים, היתה החלטה מנצחת ומניבת פירות. אגב: בתוך כך נבנתה תכנית עבודה כלל עירונית שכללה – הצללות, שדרוג מתקנים, הוספת מתקנים נגישים ודשא סינטטי.

DKA_0004

אשדוד משופעת במרחב ירוק ובשטח השיפוט העירוני יש כ-3,500 דונם שטח ירוק, בהם כ-320 פארקים עירוניים ושכונתיים וכ-200 פארקים כבר עברו שדרוג כך שאיכות הבילוי במרחב הציבורי גדלה מאוד גם בהשוואה לסקר הקודם של הלמ"ס (69 אחוז).

במדד שביעות רצון מהדירה התמקמה אשדוד במקום השלישי: תושבי אשדוד מרוצים מהדירה ומסביבתם הפרטית וגם כאן אשדוד זוכה להיות מדורגת בצמרת הערים בישראל.

בשקלול כל המדדים, ואשדוד אגב נמדדה ב-34 פרמטרים לעומת רשויות אחרות שנמדדו בפחות מזה ואפילו ב-24 ו-19 מדדים, התברגה אשדוד למקום השמיני והמכובד.

בטבלה הבאה, המציגה את מדדי איכות החיים של אשדוד ביחס לממוצע הארצי, ניתן לראות באופן מובהק כי על פי נתוני הלמ"ס, אשדוד עומדת כמעט בכל הפרמטרים ברמת המדד הארצי או למעלה מכך, למעט מדדים שליליים (ראו טבלה מצורפת). המדד היחידי שנרשם כנמוך מהממוצע הארצי מתייחס לשביעות רצון מרעש חיצוני מפריע. נתון זה העומד על 0.88, כבר טופל ובסקר הבא יציג שיפור משמעותי.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*